Telefon faturalarına dikkat edin!

4 yıldır çözümlenemeyen bir olay, faturaların hiç de şakaya gelmeyeceğinin kanıtı.


Hepimiz kabarık cep telefonu faturalarıyla ilgili haberler okumuşuzdur hatta çevremizde bu olayların mağduru birkaç kişi bile vardır.
Bu haberdeki olayda alışılmışın dışında bir şey yok. 2006 yılında üniversite öğrencisi Bryan St. Germain, ailesinin Verizon'dan daha önce teklif edilmiş, "sınırsız veri planı"nın tanıtma teklifinin hala geçerli olduğunu düşünüyordu. İki aylık bir süre içinde telefonuna bağlı bilgisayardan 800 megabyte veri indiren Brian, ailesiyle beraber Verizon'dan gelen iki faturayı görünce şok oldu. İki faturanın toplamı 18.000 dolardı.
Brian'ın babası faturaya itirazda bulundu. Devlet yetkililerine de danışan St.Germain, haklı bulundu hatta Verizon'la görüşüp, gelen faturayı iptal etmelerini isteyen yetkililer ancak Verizon'un faturayı 9.000 dolara düşürmesini sağlayabildi.
St.Germain bir şikayet dilekçesi doldurdu hatta olayın çözülmesi için iki senatöre ulaşmayı başardı. Ancak Verizon da geri adım atmıyor ve olayı tahsilat kurumlarına, parayı almaları için devretti.
Yapılabilmesi bu kadar basit olan bir hatanın, belki de Verizon'un yapılabilmesi için ucunu açık bıraktığı bir hatanın, bedeli bu kadar ağır mı olmalı, yorum sizin...