Ufukta yepyeni bir Eee PC görünüyor....

Mükemmel bir görünüşe sahip Eee PC 1218, sadece şirketin tasarım sitesinde halka duyuruldu. Bu site, şirketin şimdiye kadar kendi ürünlerine verilmiş ödülleri listelediği bir forum sitesi ve aynı zamanda red dot ödülü almiş bir site.

Red dot'ın halen 2010 kazananlarını duyurmamasına rağmen Asus'un böyle bir çıkış yapması çok tuhaf olarak değerlendirildi.

Buna rağmen Asus'un sitesinde bazi şaşırtıcı tasarımlara sahip düşük çözünürlüklü resimler var. Gümüş ve siyah tasarımların yanı sıra MacBook Air tarzı dış görünüm kendini belli ediyor.

Web sitesinde belirtildiğine göre Eee PC 1218, aygıtın arka tarafına yerleştirilmiş oldukça iyi düzenlenmiş portlara izin veren nadir bir iç plana sahip. Sonuçta netbook'un ön ve yan tarafları gayet düzgün ve düzenli.

Arka kısımlara yakından baktığımızda ise 3 usb port, ethernet, kulaklık ve mikrofon girişleri ile HDMI video çıkışı bulunmaktadır.

Diğer teknik özel likleri duyurulmadı, ancak bu modelin oldukça özel olacağını tahmin ediyoruz. Asus'dan bu model hakkında daha fazla bilgi ve resim elde etmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz.