Pentax'dan Optio W90 Geliştirilmiş Su Geçirmez ve Darbelere Dayanıklı Kompakt Fotoğraf Makinesi.

Tatile çıkanlara müjde, su altı çekimleri için ideal Optio W90 macera tutkularına da kolaylıklar sunuyor.
Zor çekim koşullarının altından başarıyla kalkabilen Pentax Optio W90 6 metreye kadar su geçirmez, 1.2 m’den düşmelerin şokuna dayanıklı, 2 saate kadar su altı çekimi yapan ve -10 C dereceye kadar soğuk geçirmez özelliğiyle Haziran 2010’dan itibaren Türkiye’de.

Pentax Optio W90, toz geçirmez özelliği ile 5x geniş açılı optik zoom ve 720p HD video kaydı yapmanızı sağlar. Özel su altı fotoğraf ve video çekim modları ile doğal renklerle harika çekimler için idealdir.


5x geniş açılı optik lens - 2.7'' Lcd screen
Optio W90 28mm geniş açıdan 140mm telefoto (in 35mm format)ya kadar olan odak alanlarını kapsayan 5x geniş açılı optik zoom sunar. Spekteküler arazi çekimlerinde belli mesafeden çekilen limitli enstantanelere kadar, tüm detayları yakalayabilmenizi sağlar. 16:9 2.7'' monitor harici ışık yansımalarını kesmek ve rahatsız edici yansımaları minimize etmek için özel AR ile kaplanarak işlem görmüştür. (Anti-Yansıma).


Yüksek imaj kalitesi - HD 720p video kaydı
12.1 megapiksel W90, geliştirilmiş görüntüleme motoru ve yüksek performanslı zoom lensi ile bir araya getirir, Optio W90 çok iyi belirlenmiş detaylar ile harika ve yüksek kaliteli sonuçları verir. 16:9 yüksek çözünürlükte TV orantılı 720p kusursuz video klipler çeker. Aynı zamanda HDMI-mikro çıkışı ile HD TV monitörünüzde kendi çektiğiniz güzel videoları seyretmenize imkan verir.


Dijital Mikroskop modu - Yüz tanıma fonksiyonu

1 cm uzaklıktan makro çekim modu ile dijital zoom fonksiyonunu ve 3 LED makro lambayı bir araya getirir. Dijital Mikroskop modu ile küçük nesnelerin büyütülmüş keskin resimlerini içerir. Bu fonksiyon 32 yüze kadar yüz tanımayı kesin olarak denetler, hatta kedi ve köpek yüzleri dahil keskin poz ve optimum poz ile bunları yakalar.


Üç kademeli sarsıntı koruma modu

Piksel izleme SR
Duran nesneleri kaydederken, Optio W90’s Piksel İzleme SR (Sarsıntı Önleme) çekilen imajları işleyerek kamera sarsılmalarını etkin olarak telafi eder.
Yüksek-Hassasiyetli anti-sarsıntı modu
Düşük ışık koşullarında,Optio W90 ISO hassasiyetini otomatik olarak 6400’e yükseltir, daha hızlı denklanşör hızını sağlayarak kameranın veya nesnenin sarsılma etkisini minimize eder.

Movie SR
Video çekimi esnasında, Optio W90 özel yazılım kullanarak etkili olarak kamera sarsılmasını minimize ederek bulanık sonuçları engeller.

Pentax Fotoğraf Makineleri ve Aksesuarlarının Türkiye Temsilcisi Nar Teknoloji Yatırım A.ş.’dir.
www.pentax.com.tr