Ovi Müzik mağazasına sınırsız erişim sunan ve indirilen bütün parçaların saklanmasına olanak tanıyan ''Nokia X6 Comes With Music Edition''un Turkcell avantajlarıyla satışa sunulduğu bildirildi.

Konuya ilişkin yazılı açıklamada, Nokia'nın sınırsız müzik indirme servisi Comes With Music'in, Türkiye'de Nokia X6 ve Nokia 5235 ile birlikte sunulduğu ve 12 ay boyunca Ovi Müzik'ten sınırsız parça indirmeye olanak tanıdığı belirtildi.
Mağazadan indirilen parçaların albüm kapak ve bilgilerini de içerdiği, indirilen parçaların saklanabildiği dile getirilen açıklamada, Türkiye Ovi Müzik kataloğunda Universal Music Group, Sony Music Entertainment, Warner Music Group ve EMI Music şirketlerinin yanı sıra birçok bağımsız şirketle de yapılan anlaşmalar sonucunda, 4 milyonu aşkın yerli ve yabancı parçanın bulunduğu, Ovi Müzik'in MÜ-YAP kataloğunun yanı sıra şu anda hiçbir dijital platformda bulunmayan IMM ve Elec-trip arşivini de içerdiği kaydedildi.
Ayrıca Universal Music Group şirketinin kataloğunun da dijital olarak yalnızca Ovi Müzik'te bulunduğuna işaret edilen açıklamada, Türkiye Ovi Müzik kataloğunun, yıl sonuna kadar 2 milyon parça daha eklenerek genişletilmesinin hedeflendiği ifade edildi.
Nokia'nın plak şirketleri ve sanatçılarla yaptığı yakın çalışmalar sayesinde Türkiye'deki müzik tutkunlarının Ovi Müzik kataloğunda bulunan parçalara, bonus parçalara, remix'lere ve diğer ek içeriğe erişebildiği, ayrıca kullanıcıların bu katalogdan diledikleri kadar şarkıyı ister Comes With Music cihazlarına isterlerse bilgisayarlarına sınırsız olarak indirilebildiği bildirildi.
OVI Müzik Servisleri Global Direktörü Adam Mirabella konuya ilişkin değerlendirmesinde, sınırsız müzik indirme servisinin şu anda 31 pazarda sunulduğunu ve bunun Nokia'yı en büyük küresel dijital müzik sağlayıcısı haline getirdiğini belirterek, ''Türkiye'deki müzik tutkunlarının yerli ve yabancı parçaların yanı sıra yalnızca Ovi Müzik'e özel içerikler sunan zengin kataloğumuzu, benzersiz ve heyecan veren servisimizi beğeneceklerinden eminiz'' dedi.
Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu ise Nokia ile daha önce çok başarılı ortak çalışmalar yürüttüklerini dile getirerek, şunları ifade etti:
''Türkiye'de birçok müzikseveri memnun edeceğine inandığımız Nokia X6 Comes With Music Edition da bu başarılı çalışmalardan biri olacaktır. Bizim de dijital yasal müziğin yaygınlaşması vizyonumuz Nokia'nın vizyonuyla ile paralel. 2005 yılından bu yana 33 milyon kişi Turkcell'le 70 milyon şarkı dinledi ve dinletti. Yani Turkcell olarak bugüne kadar Türkiye nüfusunun yaklaşık yarısına müzikle dokunduk. Şimdi de müzik tutkunları Nokia X6 Comes With Music Edition ile sınırsız müziğe Turkcell 3G hızıyla ulaştıklarında müzik keyfini çok daha iyi çıkaracaklardır.''
Turkcell satış noktalarında mayıs ayı içinde kullanıcılarla buluşan Nokia X6 Comes With Music Edition'un Turkcell'lilere aylık 1 GB data paketi, hafta sonu SMS ve ses paketi hediyesiyle birlikte 24 ay boyunca ayda 69 TL'ye satışa sunulduğu belirtildi.
Turkcell kontratsız olarak 486 Euro'dan satışa sunulan Nokia X6 Comes With Music Edition için bu seçenekte WorldCard'a 10 taksit olanağı tanınıyor.