Kinect'in Xbox 360 dışında PC'ye de uyumlu olabileceği bir süredir konuşuluyordu. Bunun netlik kazanmasını isteyenlerdenseniz Microsoft'dan güzel bir yanıt geldi. CVG'ye konuşan Microsoft'dan Kudo Tsunoda Kinect'in PC'ye gelmesinin halen 'olası' bir durum olduğunu söyledi

GamesCom'da konuşan Tsunoda, oyunların dışında da Kinect'in çok geniş kullanım alanına sahip olduğunu belirtti. Hatta Kinect teknolojisinin gelecek yıllarda mobil telefonlarda bile kullanılabileceğinin altını çizdi.


"Bir gün PC'ye de gelir mi?" sorusuna ise Tsunoda'nın yanıtı şöyle oldu:

"Şu anda Kinect'in Xbox çıkışına odaklandık. Uzun zamandır oyun endüstrisinin içindeyim ve çoğu kez başka endüstrilerin ürettiklerini alıp oyunların içine yani oyun endüstrisine aktardığımızı biliyorum. Filmlerden veya PC'lerden farklı teknolojiler oyunların içine konuldu. Fakat Kinect ile ilk defa, sanırım oyun endüstrisi, başka endüstrilere de ilham kaynağı olarak oyunların dışında da farklı alanlarda kullanılacak."


Zaten Kinect öyle bir cihaz ki, sadece oyun endüstrisinde tıkılıp kalması yazık olur. PC dışında farklı sektörlerde de Kinect teknolojisinin kullanılabileceğini sadece Tsunoda söylemiyor? Neden olmasın? Sizce böyle orjinal bir teknoloji ne gibi alanlarda kullanılabilir?