Firefox'ta zoom'u geliştiren 6 eklenti.

Felaket tasarlanmış web siteleri ile boğuşmanızı önleyecek 6 müthiş Firefox eklentisi ile tanışın...


Bazı internet sayfalarının tasarımı gerçekten kötüdür, merak ettiğiniz bir bilgiyi okuyana kadar gözlerinizi çok yorabilirsiniz.
Metinleri büyütmek iyi bir çözümdür ancak bazen bütün sayfayı büyütmek daha iyi bir çözüm olabilir. Firefox'ta zoom yapabilirsiniz ama bu zoom özelliği şimdi tanıyacağınız eklentilerin yanında oldukça zayıf kalıyor.Zoom Page
Bu eklenti oldukça basit, + ve - tuşlarını kullanarak yakınlaştırma seviyesini seçiyorsunuz. İsterseniz fare tekerleğini kullanıyorsunuz.
Tam sayfa yakınlaştırma ya da sadece metin seçenekleri de oldukça kullanışlı.
Download: Zoom Page


MouseZoom
Sağ fare tuşu ile fare tekerleğini bir arada kullanarak yakınlaştırma yapabiliyorsunuz. Zoom seviyesi ekranın ortasında görünüyor.
Download: MouseZoom


NoSquint

NoSquint normal Firefox zoom özelliğinin yerini alıyor. Zoom haricinde metin ve arkaplan renklerini ayarlama imkanı sunmasıyla güçlü bir araç. Sinir bozan arkaplanlardan kurtulabilirsiniz.
Download: NoSquint


Image Zoom
Sitesinde kullanım kılavuzu bulunan bu uygulama da fare tuşları ve teker ile çalışıyor. Görselleri döndürme imkanı da sunan bu uygulama sayesinde görsele farklı açılardan bakabilirsiniz.
Download: Image Zoom


PixelZoomer
PixelZoomer özellikle geliştiriciler için yararlı araçlar içeriyor. Bir görselin boyutunu piksel olarak ölçebilir, renkleri damlalık aracı ile alabilir ve yüzde 3200 zoom yapabilirsiniz. Ayrıca kısayol tuşlarıyla son derece hızlı kullanabilirsiniz.
Download: PixelZoomer


Theme Font Size Changer
Sadece internet sitesinin değil, bütün internet tarayıcının büyütülmesini sağlayan bu araç ile fontları 9 ila 40 punto arasında ayarlayabilirsiniz.

Download: Theme Font Size Changer