Midway'in 2008 yılında duyurduğu oyunu This is Vegas, çok sağlam bir kaynaktan alınan bir habere göre iptal edilmiş. Açık dünya türünde bir oynanışa sahip olan oyun, Vegas'ta kumar oynamak, dövüşmek ve parti yapmak gibi pek çok serbest aktiviteye sahip olacaktı.

Daha önce de söylentileri çıkan iptal edilme haberleri geçtiğimiz haftalarda oyunun isim haklarını elinde tutan Warner Bros. tarafından yalanlanmıştı. Fakat CVG'nin projeye çok yakın ve sağlam bir kaynağından aldığı habere göre oyun, mal olduğu 50 milyon dolar ile birlikte iptal edilmiş. Aslında böyle bir haber bekleniyordu çünkü oyunun yapımcısı Surreal Software ve dağıtımcısı Midway'de bazı sorunlar yaşandığı biliniyordu. Geçtiğimiz aylarda Surreal'in sessizce kapanması buna örnek gösterilebilir.

Warner Bros. geçtiğimiz sene sıkıntılı bir dönem geçiren Midway'i 33 milyon dolara satın almıştı. Üç yıldır yapımı devam eden This is Vegas da böylece Warner Bros.'a geçmişti. Midway, bu anlaşmadan önce This is Vegas projesine 43 milyon dolarlık yatırım yaptı ve aylık 250.000 dolar harcamaya devam ediyordu.

Haberin kaynağı, tüm bu yatırımın rezalet olduğunu ve 50 milyon doların çöpe atıldığını belirtiyor. Özellikle Konami'nin Saw gibi 3 milyon dolara mal olup kazanç getiren oyunlarına bakıldığında nasıl bir israf yapıldığı ortaya çıkıyor. Belki de ortaya Red Dead Redemption büyüklüğünde bir oyun çıkabilirdi. Konu hakkında Warner Bros.'tan açıklama bekleniyor (İkinci kez).