Ekran kartı dünyasının dev ismi bambaşka bir alana giriş yapıyor:İşte Nvidia'nın yeni işi...Ekran kartlarını yakından tanıdığımız Nvidia,teknoloji piyasasının yeni yeni tanıdığı bir alana adım atmak üzere.In-Stat'tan analist Jim McGregor'un,eğer şu anki piyasa değerini korumasını istiyorsa mutlaka işlemci de geliştirmeli dediği Nvidia,tablet cihazlar için mikro işlemci geliştiriyor.

Bu alanda doğrudan doğruya Intel'e rakip olacak olan Nvidia,daha önceleri netbooklar için işlemciler üzerinde çalışmış ancak Intel'in Atom çipleri kadar ucuz olamadığı için piyasadan çabuk silinmişti.

Nvidia CEO'su Jen-Hsun işlemcilerinin ARM mimarisini kullanacağını açıkladı;"Bizim işlemci stratejimiz ARM...Bugün,dünyada en hızlı büyüyen işlemci mimarisi o.ARM en iyi Google'ın Android'ini destekliyor ve Android de bugün dünyada en hızlı büyüyen işletim sistemi.Bizim iki çekirdekli Tegra 2 çiplerimiz şu an için AP20 akıllı telefonlar ve T20 tabletler için piyasada olacak. Ve ikisi de şu anda ürün olma aşamasında."