Oyunculara, bir kameranın karşısına geçip gerçeklik hissini arttıran hareket kumandasıyla oyun oynama fırsatı veren ve oyun oynama şeklini yeniden tanımlayan PlayStation Move artık Türkiye'de.

İçinde okçuluk, gladyatör ve plaj voleybolu gibi oyunların bulunduğu "Sports Champions" adlı oyunla çıkış yapan PS Move, kadınlar başta olmak üzere evdeki çocukları ve pek çok farklı yaş grubundan oyun meraklılarını da oyunun içine dahil edecek. Merak uyandırıcı tanıtım kampanyasının "Çok Tuhaf Hareketler Bunlar" konseptiyle BKM Mutfak’ta piştiği PS Move, çok yakında gelecek Türkçe oyunlarla tüm Türkiye’yi harekete geçirecek.

BKM Mutfak "Çok Güzel Hareketler Bunlar" ekibinin sokakta ve alışveriş merkezi gibi çeşitli yerlerde, birdenbire ortaya çıkıp yaptığı ve Facebook başta olmak üzere çeşitli sosyal ağ platformlarında videoları izlenen tuhaf hareketlerinin sebebi açığa çıktı. Bütün tuhaf hareketlerin arkasından, dünyanın merakla beklediği PS Move Türkiye’de satışa sunuldu. PS Move harekete duyarlı, son derece hassas ve kablosuz kumandasıyla oyuncuyu, gerçek bir oyun deneyiminin içine dahil ediyor. İlk çıkış oyunu Sports Champions başta olmak üzere, çok farklı yaş grubundan tüm aileye hitap edecek tarzdaki EyePet, SingStar, Start the Party! (Parti Başlasın!) ve The Fight: Lights Out gibi yeni gelecek oyunlarıyla PS Move, özellikle erkek egemen bir oyuncu kitlesiyle anılan PlayStation 3’ün yüzünü yenileyerek, kadınları da harekete geçirecek.

PS Move ile oyun pazarında yepyeni bir dönem başladığını vurgulayan Sony Eurasia Kişisel Eğlence Ürün Grup Müdürü Özgür Kirazcı, "Türkiye’de PlayStation olarak 2007 - 2011 yılları arasında altı kat büyüme kaydettik. PlayStation 3 gerek adet, gerekse gelir bazında pazarın lideri ve şimdi PS Move ile bu liderliği pekiştirecek. Çünkü PS Move, yenilikçi oyun konsepti ve içerikleriyle kadınlar başta olmak üzere yeni kitlelere ulaşacak, yeni kitlelerin oyuna olan ilgisinin artmasını ve bu sayede oyun pazarının da büyümesini sağlayacak. Hedefimiz herkesi harekete geçirmek ve pazarı, 2011’e kadar %50 oranında büyütmek.” şeklinde konuştu.

“Harekete geç” sloganıyla tüm Türkiye’yi oyuna dahil eden PS Move’un, merak uyandırıcı tanıtım kampanyası BKM Mutfak’ta pişti. BKM Mutfak ekibinin, Beşiktaş’ta ellerinde herhangi bir malzeme olmaksızın birbirlerine ok attığı ya da bir alışveriş merkezinin içinde, kalabalığın ortasında birdenbire sanki ellerinde kılıçlar varmış gibi dövüşmeye başladığı tuhaf videoları, 10 günde yaklaşık dört milyon kişi izledi. Tam anlamıyla birer PlayStation tutkunu olduklarını dile getiren ekip, "PlayStation, zaten bizim gündelik hayatımızın bir parçası. Oynamaktan büyük keyif aldığımız bu konsol, şimdi PS Move ile yepyeni bir hareket ve eğlence başlatıyor. Biz de bu hareketin içinde olmaktan çok keyifliyiz.” şeklinde konuştu.

Oyun oynama şeklini yeniden tanımlayan PS Move, sürprizleriyle birlikte geldi. PS tutkunlarının en favori oyunlarından biri olan Killzone 3’ün üç boyutlu olarak, oyunculara sunulacağını belirten Özgür Kirazcı, şunları söyledi: "PS Move, çok farklı ilklerle birlikte geliyor. Oyuncular, üç boyutlu oyun deneyiminin ayrıcalığını 3D Killzone 3 ile yaşayacak. Ayrıca çok yakında ilk Türkçe oyun olan Start the Party! (Parti Başlasın!) piyasada olacak. Özetle, PS Move ile tüm ailenin evde birlikte oynayıp eğleneceği yepyeni bir dönem başlıyor.”

Hassasiyeti, HD görüntü kalitesi, muazzam grafikleri, geniş oyun gamı, 3D’nin yaşattığı eşsiz oyun deneyimi ve zengin ürün yelpazesi ile rakipsiz olan PS Move Starter Pack'in (1 adet PS Move hareket kumandası, 1 adet EyeCam ve 1 adet Demo Disc.) satış fiyatı 149.90TL olarak belirlendi.