Uykunuzdan uyanmak için etkili bir çalar saate ihtiyaç duyuyorsanız sesi sonuna kadar açılmış bilgisayarınızı ve ses sisteminizi neden kullanmıyorsunuz ?

Yıllar önce "gerekli gereksiz herşeyi bilgisayarla yapma modasının" hüküm sürdüğü dönemde onlarca irili ufaklı çalar saat uygulaması vardı. Böylece kullanıcılar bilgisayarlarının güçlü hoparlörlerini duymamalarının, dolayısıyla da istedikleri saatte uyanmamalarının imkansız olan bir çalar saate sahip olabiliyorlardı. Üniversitede öğrenciyken, uzun gecelerden sonra erken kalkmam gerekirken ve cep telefonumun alarmına güvenemediğimde bende bu yönetmi kullanıyordum. Bu nostaljik pratikliği hiçbir kurulum gerektirmeyen basit bir web servisine çeviren KukuKlok, zametsizce kullanmanız için emirlerinize amade. Üstelik Adobe Flash tabanlı bu çalar saat, aklınıza gelebileceğinden çok daha etkili uyandırma seslerine sahip. Özellikle Electronic, Slayer Guitar ve Military Trumpet alarm sesleriyle bırakın uyumamayı korku içinde yataktan fırlamak zorunda kalacaksınız.

-01-

(Adres'i istiyen özel mesaj atsın. Reklam'a giriyor çünkü .) adresini kullanarak doğrudan ulaşabilirsiniz. Servisin herhangi bir prosedürü bulunmuyor. Zaten böyle bir durum olsaydı ortada pratiklik kalmayacağı için bu tarz bir servis için amacın dışına çıkılmış olurdu.

-02-
Alarmınızı ayarlamak için ilk yapmanız gereken, "Wake me up" yazısının sağ tarafında bulunan dijital saatten uyandırılmak istediğiniz saati seçmek. Ne yazık ki KukuKlok, çoklu alarm desteğine sahip değil. Anck sesi yeteri kadar açılmış bir bilgisayar ile bir seferde uyanmamak neredeyse imkansız.

-03-


Alarmınızın saatini ayarladıktan sonra alarm çaldığı esnada kullanılacak sesi de seçmelisiniz. Saat ayarını yaptığınız kısmın sağ tarafındaki "with the sound of" bölümünden bu ayarı yapabilirsiniz. Uyanmakta zorlanıyorsanız sesi sonuna kadar açılmış bir bilgisayarda Electronic'i kullanmanızı tavsiye ederim.

-04-


Ses ayarı kısmının altında bulunan "Preview Sound" butonuyla sesleri dinleyerek karar verebilirsiniz. Ses ayarını da bitirdikten sonra altta bulunan "Set Alarm" butonuna basın, hoparlörlerinizin açık olduğundan emin olun ve monitörünüzü kapatarak uyanmama korkusu olmadan rahatça uykuya dalın.