Belçikalı, kafasında ilk 11´i şekillendirmeye çalışıyor. Savunmada sıkıntı var, hücumda ise forvet alternatifsizliği. En büyük sorun ise orta sahada. 4 formaya bu sayının iki katından fazla oyuncu talip. Deneyimli hoca, çözüm arayışlarındaKampın ikinci gününde takıma katılan ve daha önce geçtiğimiz sezonun cd’lerinden izlediği futbolcularını yakından tanımaya çalışan Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos’u oldukça sıkıntılı bir seçim süreci bekliyor. Kafasında şimdiden bir ilk 11 belirlemenin yollarını arayan, asıl kadrosunun ip uçlarını ise Hollanda etabında verecek olan Bordo-Mavililer’in Belçikalı çalıştırıcı, en çok orta alandaki kalabalıktan şikayetçi. 4-4-2 sistemiyle sahaya yayılması beklenen Broos’un Trabzonspor’unda orta alandaki 4 formaya hangi şanslının sahip olacağı ise merak konusu... İşte mevki mevki son durum...

Geç de gelse Sylva önde
Torpilli denilemez ama kampa geç gelse bile geçmişinin getirdiği artılar sebebiyle kalede Tony Sylva bir adım önde. Tolga Zengin ve Onur Kıvrak her ne kadar formaya ortak olmak için tüm güçleriyle çalışsa da Senegalli’nin Hugo Broos’un da ilk tercihi olacağı belli. Ancak bu kez Tolga veya Onur’un 2 ya da 3. kaleci olmak yerine direkt oynayabileceği bir takıma gitmek isteme olasılığı yüksek.

Savunma ‘sağa’ çekiyor!
Sol kanatta Cale sorunsuz ve formda. Ferhat Öztorun da çok iyi bir alternatif, hatta ilk 11’i zorlayacak güçte. Göbek için Egemen ve Giray banko durumda, sağda ise Tayfun Cora. Ancak hem stoperde hem de savunmanın sağında alternatif sıkıntısı olacağı görülüyor. Zaten teknik direktör Hugo Broos da bu mevkiye takviye istiyor.

Orta alanda ‘büyük’ yığılmaZafer Yelen, Göksu, Serkan, Selçuk, Tjikuzu, Engin, Yattara, Colman, Alanzinho, Barış, Ceyhun... Hepsi 4’lü oynayacak orta bölgenin adayları. Aralarında yeni transferler de var, Broos’un gözdesi gençler de. Belçikalı hoca, bu mevkiden Serkan ve Barış’ı savunmanın sağı için de deniyor. Forvetin arkası için oynayacaklar kadar oynatılmayacakların da çok konuşulacağı kesin.

Forvet ‘tek’leyebilir
Eğer 2’li olacaksa geçen sezonki gibi Umut ve Gökhan vazgeçilmez. Ancak Broos orta alandaki problemi çözemeyip, bu bölgeyi beşlerse forvette ikisinden biri kulübeye geçecek. Isaac ise şu an gözden çıkarılmış durumda. Kısacası, ileri uçtaki organizasyon da orta alana bağlı.