İdman öncesi sahadayız. Bir az taraftar ve sadece Broos var! İdman gereçlerini diziyor, zemine bakıyor, minyatür kaleleri ayarlıyor.İdman öncesi sahadayız. Bir az taraftar ve sadece Broos var! İdman gereçlerini diziyor, zemine bakıyor, minyatür kaleleri ayarlıyor. Komplekssiz, titiz. Erken gelip en son gidiyor, ‘dükkanına’ iyi bakıyor.
Beklentinin aksine yoğun geçen -ki bugün maç var- gün böyle başladı.
Salon ve sahadaki kondisyon etabından sonra top torbaları açıldı, asıl provalar start aldı. Artık Broos’un ne istediğini daha iyi anlıyoruz...
Golcüleri ayıran Belçikalı, sırtını döndü, dar alandaki maçı izledi. İyi ki de öyle yaptı. Çünkü bu kısa periyotta Cale ve Serkan orta, Umut, Gökhan ve Eren de gol yapamadı! Tutukluğun sebebinin kötü orta olduğu Ferhat ve Tayfun gelince anlaşıldı. Bu ikili isabetli bindirmeler yaptı, ağlar havalandı. Şutlarda Ferhat en az golcüler kadar başarılı vuruşlarıyla sivrildi. Kaleciler de ‘babaları’ Jacky Munaron’u gülümseten kurtarışlar yaptı.
Sonra diğer yarı sahaya geçtik. Broos alanı iyice daraltmıştı. Takıma kısa ve çabuk pası oturtmakta kararlı olan Trabzon’un hocası, oyunun sıkışmamasına da özen gösteriyor, sık sık kanat değişikliği istiyor. Sistem, top rakipteyken ‘duranları’ zorluyor. Broos’un gözü Colman, Yattara ve Alanzinho’da. Takım savunması isteyen Belçikalı, yükün ön liberolara kalmaması için uğraşıyor.
İki paylaşım daha... Alanzinho resmen topla aşk yapıyor! Herkes dinlenip suya koşarken o ensesinde top istop ederek kendinden geçiyor! İdmanda olur ama sahada da toptan ayrılmazsa Broos ile yolları ayrılabilir!
Broos ’la bitirelim. Aldı Serkan’ı yanına... Bir babanın sobanın el yakacağını çocuğuna anlatması gibi endişeli bir kızgınlıkla anlattı istediklerini. Sonra bitti, sarıldı sıkı sıkıya. Gülüştüler, Serkan bence öğrenmişti!

fanatik.ekolay.net