Trabzon, yeni hocası ve güçlenen kadrosuyla ilk maçını Almanya´da oynadı. Amatör Homberg karşısında hiç zorlanmayan Fırtına, sezona siftahı farklı yaptı: 0-3Yeni sezonda hem Avrupa Ligi hem de Süper Lig şampiyonluğu için ter dökecek Trabzon, Almanya’da sahaya indi. Bölgesel lig takımı Homberg ile Duisburg’ta kozlarını paylaşan Fırtına, 3 gol (Alanzinho, Engin ve Kamil (k.k) ve ter attı... İdeal sisteminin 4-4-2 olduğunu söyleyen Hugo Broos’un orta alandaki kalabalık sebebiyle 4-5-1’e zorunlu geçiş yaptığı dikkat çekti. İlk yarıda Onur, Serkan, Giray, Egemen, Cale, Ceyhun, Zafer, Engin, Barış, Alanzinho ve Eren’e şans veren Belçikalı, 2. bölümde ise Onur’u tutup Ferhat, Song, Mustafa, Tayfun, Tjikuzu, Colman, Yattara, Selçuk, Göksu ve Umut’a şans tanıdı. İşte idman maçı niteliğindeki provada öne çıkanlar.‘Sağda sorun yok’
Serkan Balcı: Çok dinamik ve istekli. Rakibi zayıf olunca top bırakmadı, her fırsatta da hücuma katıldı. Sağ kanat sorunu çözülmüş gibi duruyor.
Zafer Yelen: Şut da atsa pas da verse ayağına top çok yakışıyor. Forvet arkasında etkili, hücum organizasyonlarında iyi bir yönlendirici olacağını gösteriyor.
Barış Memiş: İşin hep fantezisinde. Basiti yapsa kendi kazanacak ama denemiyor, zoru da başaramıyor. Önce 61’i kaybetti, böyle giderse hem sırtındaki hem de hayalindeki 11’de uçar.
Alanzinho: Topa aşık bir adam. Bir de karşısındaki onu tanımayınca, tanıyana kadar işi bitiriyor. Şık bir gol attı, bir de attırdı.
Eren Görür: Eren bu gidişle formayı zor görür. Bakınca sıksa taşın suyunu çıkarır ama sanki ayağında pranga var. Biraz gayret Eren...
Mustafa Yumlu: İdmanlardan sonra maçta da dikkat çekti. Havadan sektirmiyor, yerden de iyi kesici. Soğukkanlı ve hep konsantre. Önemli bir kazanç olabilir.
Yattara: Hep ayağına gelince oynuyor. Topsuz oyuna katılması şart. Kanat bindirmeleri etkiliydi, rakip dayanamayıp birine ayak koydu, Trabzon’un 3. golü oldu.
Engin Baytar: En dikkat çeken isimdi. Akıllı oynuyor, topu koşturuyor. Gereken neyse onu yapıyor; şut ya da pas. Hep dikine gitmesi avantaj. İyi bir kazanım.

fanatik.ekolay.net