Trabzonspor, Fatih Tekke´nin transferinden vazgeçti.Kulüp Başkanı Sadri Şener, Fatih Tekke’nin formasını giydiği Zenit kulübünden aldığı ücretle, bordo-mavili kulübün ekonomik dengeleri arasındaki farklılığın, söz konusu transferi imkansız hale getirdiğini söyledi.

Şener, kulübün resmi internet sitesinden yayımlanan açıklamasında, Yönetim Kurulunun bir süredir kamuoyunun da yakından izlediği gibi eski Trabzonspor kaptanı Fatih Tekke’nin transferi konusunda çeşitli temaslarda bulunduğunu belirtti.

Fatih Tekke’nin transferi konusundaki girişimlerin sonlandırdığını bildiren Şener, "Bu aşamada Fatih Tekke’nin formasını giydiği Zenit kulübünde aldığı ücretle, kulübümüzün ekonomik dengeleri arasında yaşanan farklılık, söz konusu transferi imkansız hale getirmiştir" dedi.

Bahsedilen rakamı Trabzonspor’un karşılamasının mümkün olmadığını ifade eden Şener, şunları kaydetti: "Yapılacak farklı bir anlaşmanın da Fatih Tekke’nin yıllık kazancı anlamında ciddi bir kayba uğraması sonucunu doğuracağından, gelinen noktada Yönetim Kurulumuz başta olmak üzere ilgili tüm birimlerimizin vardığı ortak kanı, söz konusu transferden vazgeçilmesi yönünde olmuştur.

Fatih Tekke altyapımızdan yetişen, kulübümüze büyük emeği geçen, ülkemizi gerek milli takımlar gerekse de kulüpler düzeyinde uluslararası platformda son derece başarıyla temsil eden, önem verdiğimiz bir değerimizdir. Elbette bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kulübümüz çeşitli dönemlerde her zaman kendisinden faydalanacaktır. Fatih Tekke’ye bundan sonraki futbol yaşamında başarılar diliyoruz."

fanatik.ekolay.net