Homberg maçında oyuncu performanslarına ağırlık vermiştim, şimdi izleyemeyenler için biraz da takımın genelinden bahsedelim.Homberg maçında oyuncu performanslarına ağırlık vermiştim, şimdi izleyemeyenler için biraz da takımın genelinden bahsedelim. Sanırım oluyor; futbolcular Broos’u her geçen gün biraz daha anlıyor. Her fırsatta ve dün yine tekrarladı Belçikalı: Takım bireye değil, bireyler takıma hizmet etmelidir...
Anlayana saz...
Hala bildiğini okuyan birkaçı hariç diğerleri yardımlaştı, yaklaşarak oynadı, sıkışınca oyunu açtı, en azından bunun için çalıştı. Top rakipteyken de oynamanın esas olduğu gerçeği Broos’un olmazsa olmazı, bunu yapanların sayısı da arttı.
Davul ve zurnayı bekleyenler de vardı...
Evet, Yattara hala kahraman... Taraftarın gözünde hep öyle kalacak, birkaç şık bindirme ve bel kırmayla en çok alkışı o alacak. Ama sadece topla varolmaya, performansının sadece yüzde 25’ini kullanmaya devam ederse 61’e yazık edecek, maçların adamı seçilemeyecek!
İlk maçın en skoreri Alanzinho’yu kısmen, ayağına gelen fırsatı teptiğinin farkında olmayan Barış’ı ise alenen aynı tehlike bekliyor.
Değinmediğimiz yenilerden Tjikuzu maçta çok ortada yoktu ama idmandan verilim bilgiyi; gelişine en çok Selçuk sevindi. Onun varlığı Selçuk’u rahatlatacak, bu da büyük kazanç olacak. Eskisi kadar boşa yorulmayacak. Genç yıldızdan beklenen ileri çıkışlar, zinde vücut ve aklın üretimi şut ve paslar yolda.
Adı üstünde kamp günlüğü, günlük bilgi de verelim... İlk kez dün topa bastı Broos. Malum, bugün rakip Liege. Başkan izleyecek, TV verecek. 1 saatin altında tuttu idmanı, daha çok ter attırdı.
Hollanda’dan bir önemli not daha. Broos, düzgün adam... Çıktı, “Evet, Karaman için tereddütlerim vardı. Tanımıyordum, ya uyuşamazsak diyordum. Geldi, çözdük problemleri” dedi. Helal olsun. Kıvırsa kıvırırdı. Aman hocam bozma, ihtiyacımız var senin gibi insanlara!

fanatik.ekolay.net