Trabzon, ilk ciddi sınavını son Belçika şampiyonuna karşı verdi. Yarım saate yakın 10 kişi oynayan Bordo-Mavililer, Homberg´ten sonra Standard Liege´i de devirdi.STAT: Stedelijk-Hasselt
HAKEMLER: Christof Vırant, Stjin Eben, Michele Sctorchia
S.LİEGE: Sinan Bolat 6, Goreux 5, Mangala 5, Mikolic 4(Dk.46 Jovanoviç 5), Mulemo 5, Dalmat 6 (Dk.74 Dufer 4), Witsel 5, Defour 6 (Dk.70 Angeli 4), Carcela 5 (Dk.46 Sarr 6), Gomibizoro 6 (Dk.46 Decamargo 6), Mbokoni 5
TRABZONSPOR: Tolga 6, Tayfun 6, Song 5, Egemen 6, Cale 6 (Dk.79 Giray ?), Yattara 4 (Dk.35 Barış Memiş 6), Tjikuzu 6, Colman 6, Engin 7, Alanzinho 7 (Dk.70 Ceyhun 4), Umut 7 (Dk.85 Zafer ?)
GOL: Colman (Dk.49)
SARI KARTLAR: Egemen, Tjikuzu, Engin (Trabzon), Mbokoni, Jovanoviç, Sarr (S.Liege)
KIRMIZI KART: Colman (Dk.63) (Trabzonspor)

Almanlar’dan sonra bu kez Belçikalılar konuktu kendi ülkelerinde, ev sahibi ise Trabzon’du tahmin edileceği üzere. Son Belçika şampiyonu olunca rakip, Broos zorunluluktan yine 4-5-1’i bozmadı ama iki ayrı 11 oynatma riskine de girmedi. Hazırlık da olsa rakibin ismi sebebiyle sonuç da önemliydi. Belçikalı hocanın sahada takımı aracılığı ile verdiği ‘takviye lazım’ mesajını da tribündeki Başkan Sadri Şener ve yönetimi almıştır büyük olasılıkla.

Gergin başladı...
Maç ilginç bir şekilde gergindi, hakemin eli sürekli cebine gitti. Ve Trabzon bir taşla iki kuş vurdu. Hazırlık maçında sadece 11’e 11’i değil, 1 kişi eksik oynamayı da denemiş oldu!
Trabzon’un idmandaki çift kalelerinden daha keyifsiz geçen maçta yine ilk karşılaşmanın öne çıkanları iyiydi. Engin aldığı topların önemli bölümünü olumlu kullanırken, Alanzinho, sakatlanıp çıkana kadar çok dar bir alana hapsolan Yattara’ya oranla çok daha aktifti. Kaleyi düşündü, yer değiştirdi, yardım etti.

Savunma pozisyon vermedi
Umut, çok fazla pas alamasa da kendi kaptığı ya da zorladığı akınlarda geçen sezona ve antrenmanlara oranla daha etkiliydi. Savunma neredeyse rakibini pozisyon vermeyerek artı puan alırken, Song’un aklının Trabzon’dan uzakta olduğu gözlerden kaçmadı.
Barış ilk maçtakinden farklı olarak bir kez kafasını kaldırdı, Umut düşürüldü, Trabzon penaltı kazandı. Penaltıyı kaçırsa da sonraki topu tamamlayıp golü bulan Colman ise hem kırmızı karttaki gerginliği hem de tek yönlü oyunu ile pek iyi görüntü vermedi.

fanatik.ekolay.net