Trabzonspor'un Brezilyalı futbolcusu Alanzinho, sol kanatta oynayabileceğini de söyledi.Trabzonspor'un Brezilyalı futbolcusu Alanzinho, Heerenveen maçında çok önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi. Alanzinho, rakip karşısında ilk 20 dakikada ciddi anlamda zorlandıklarını belirterek, "Ancak daha sonra toparlandık ve kendimize yakışan futbolu oynadık" dedi.

Alanzinho, geçen sezon uyum sorunu yaşadığını da vurgulayarak, "Geçen sene hiç tanımadığım bir takıma geldim ve uyum sağlamaya çalıştım. Bunu her ne kadar kısa zamanda halletmeye çalışsam da bunun zorluklarını biraz olsun yaşadım. Ama bu sene ise çok daha mutlu ve neşeliyim. Çünkü etrafımdaki herkesi tanıyorum. Giderek daha iyi oynamaya başlıyorum ve kendime daha çok güveniyorum" diye konuştu.

SOL KANATTA OYNAYABİLİRİM
Trabzonspor'un takviye için araştırma yaptığı sol kanatta oynayabileceğini de söyleyen Alanzinho, "Norveç'te 3.5 sene solda oynadım. Solda oynarken kanat değiştiriyordum ve sağa giderek topu alıyordum. Burada da aynı şeyi yapmaya çalışıyorum. Giderek solda oynayarak bunun geliştireceğime inanıyorum. Ayrıca hocamız neye karar verirse onu oynamakla hükümlüyüm. Ve de şu anda bunu yerine getirmeye çalışıyorum" dedi.