Önce Isparta, şimdi Hollanda... Yüksek tempo, tavizsiz idman programı, 4 maç, yarım gün izin...Önce Isparta, şimdi Hollanda... Yüksek tempo, tavizsiz idman programı, 4 maç, yarım gün izin... İşte bu tablonun faturası, sonuna geldiğimiz Hollanda kampının son iki gününde takımı bıktırdı!
İlk günlerde topu özlediği her halinden belli olan, topsuz çalışma bitsin de kavuşalım sevdiğimize diye bakan gözlerde artık özlemler farklıydı.
‘Sürpriz yumurtadan’ çıkan Maastricht maçındaki bezginliğin sonucu oluşan savruk görüntü, 3-1’lik galibiyete rağmen, “İyi ki bu maçı televizyon yayınlamadı” dedirtmiş, Belçikalı da, “En kötü performansımızdı” deme samimiyetini göstermişti.
Ve dün... Mierlo’da Broos’un sesi, ilk kez direktiflerini bizim de duyabileceğimiz kadar yükseldi. Miskinliği ve bıkkınlığı fark edip heyecanı yükseltmek için çok uğraştı. İki grup halinde yapılan yan top provaları arasında mekik dokudu, gitti ne istediğini önce kendi gösterdi. İyileri tebrik etti, beğenmediklerine yüklendi. Ama pek işe yaramadı. Belli ki yorulmuşlar, hatta sıkılmışlardı.
Neredeyse 1 ayı bulan kamp etabı bugün sona eriyor, Trabzonspor son maçı Bochum ile oynuyor. İyi ki de öyle yapıyor. Aksi halde ‘Fırtına’ konumundan çıkıp ‘Bezgin Bekir’ görüntüsüne doğru kayan takımın maç motivasyonu da diplere vuracağından ‘canlı final’ endişelendirebilirdi.
Ancak Bochum ismi, fiziksel açıdan zinde futbolcuları kafa olarak da hazır hale getirecektir. Birçok açıdan en ciddi sınav olarak görülebilecek bu maçı sezonun en önemli ipuçlarını taşıyacak.

fanatik.ekolay.net