Hajduk´un bugün Zilina ile oynayacağı maçın Fırtına için önemi büyük. Çünkü el sıkışılan Hırvat, oynarsa Trabzon´a imza atsa bile UEFA defterini kapatıyor. Yönetimin, “Oynatmayın” baskısı sürüyorKaradeniz temsilcisinin bu sezon için son transferi olması beklenen Darko Gabriç cephesindeki hareketlilik bitmiyor, her geçen gün yepyeni bir boyut kazanıyor... Yönetim, daha önce 22 yaşındaki sol kanat oyuncusuyla görüşüp ‘okey’ alırken, kulübü Hajduk Split ile ilgili problemlerin çözümüne uğraşılıyordu. Hırvat temsilcisinin kongre sürecinde olması işlerin yavaş ilerlemesine sebep olurken, kapıdaki bir tehlike Bordo-Mavili idarecileri harekete geçirdi... Gabriç’in takımı Hajduk Split, bugün Avrupa kupasında Zilina ile kozlarını paylaşacak.
Bu maç Trabzonspor için en az diğer iki kulüp kadar önemli. Fırtına’nın kadrosuna katmak konusunda gün saydığı genç yıldız bu akşam sahaya çıkarsa tüm planlar alt üst olacak. Çünkü kurallar gereği bir futbolcu aynı sezon içerisinde farklı iki takımla Avrupa arenasında boy gösteremiyor.

Transfer olmayabilir
Bu nedenden ötürü Trabzonspor Yönetimi, Hajduk Split karşılaşma saatine kadar sürmesi beklenen bir görüşme trafiği yaşayacak. Bordo-Mavililer “Oynatmayın” baskısı yaparken, Play-Off’u geçip Avrupa Ligi’ne büyük önem veren Karadeniz ekibinin, aksi bir durumda transferden dahi vazgeçmesi gündeme gelecek.

fanatik.ekolay.net