Trabzonspor Yönetimi, 'İnanması güç, ama kendini vurdu fair-play ödülü alıyor' başlıklı haberimize cevap verdi: Tolga'nın anlattığı bu değildi, biz ona inanıyoruz.Trabzonspor Yönetimi, kaleci Tolga Zengin’in fair-play ödülüne aday gösterilmesinin ardından gazetemizde çıkan ‘İnanması güç, ama kendini vurdu fair-play ödülü alıyor’ başlıklı haberimiz üzerine resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı. Haberin ‘iyi niyetten uzak’ olarak nitelendirildiği açıklamada şu görüşlere yer verildi:

‘Ücretinden feragat etti’

“Oyuncumuz Tolga Zengin’in özel yaşamı sırasında yaşadığı bir sakatlık nedeniyle kulübümüze başvurarak forma giymediği süreçte alması gereken ücretten feragat etmesi üzerine yaşanan gelişmeler tarafımızdan son derece anlamlı bulunmuştur. Oyuncumuzun bu davranışıyla Fair-Play Komisyonu tarafından fair-play ödülüne aday gösterilmesinin ardından ulusal yayın yapan bir spor gazetesinde iyi niyetten uzak bir haber kaleme alınmıştır. Haberin yazım dili açısından bakıldığında tamamen dedikodulara bağlı olduğu apaçık ortada durduğu gerçeği gözlerden kaçmamaktadır. ‘Trabzon’da bu haber kulaktan kulağa dolaşıyor, duyanlar inanmak istemiyor’, cümlesinin yanı sıra haberin içerisinde olayın bir iddia olduğunun vurgulanması, yine hastane kayıtlarının farklı yönde ifadeler içerdiğinin yazılması, söz konusu haberin adeta kendi kendini tekzip ettiği gerçeğini gözler önüne sererken, akıllara ister istemez farklı soruları da getiriyor.

‘Kamuoyuna bırakıyoruz’

Yaklaşık 10 ay önce gerçekleşen bir sakatlığın güncelliği geçtikten sonra, üstelik hastane raporları elimizdeyken farklı bir değerlendirme sonrasında gündeme taşınması, üstelik bir takım iddialara dayandırılması gazetecilik etiği açısından ne kadar doğrudur bunu kamuoyunun sağduyusuna bırakıyoruz. Tolga Zengin’in fair-play’e adaylığı kurumla arasında yaşanan bir diyalog nedeniyle gerçekleşmişken bu süreci olumsuz yönde etkilemeye yönelik çabaların takımımızın lige iyi bir başlangıç yaptığı döneme rastlaması da manidardır. Bu vesileyle söz konusu iddiaları gündeme taşıyanları kınıyor, oyuncumuz Tolga Zengin’i jestinden dolayı bir kez daha takdirle karşılıyoruz.”

FANATİK