Formsuz Sivasspor ile ilk, tamamı yeni oyunculardan kurulu Diyarbakırspor ile 2. haftada karşılaşma şansını bulmak, ciddi bir fikstür avantajıdır.Formsuz Sivasspor ile ilk, tamamı yeni oyunculardan kurulu Diyarbakırspor ile 2. haftada karşılaşma şansını bulmak, ciddi bir fikstür avantajıdır. Tabi ki değerlendirmek koşuluyla. İlkinde amacına ulaştığı için evindeki bu sınavına coşkulu bir taraftar desteğiyle çıkan Trabzonspor’u çok arzulu gördük. Bir an önce skor üretmek için de çok sabırsız... 2. dakikada Engin’in ortasına boyu yetmediği için uygun durumda dokunamayan Umut’un bu pozisyonu, iştahları da kabarttı. Sonra peşpeşe Ceyhun şutları geldi. Sivas’taki isabet oranından çok uzak ama... Aynı Ceyhun kafa vuruşuyla yokladı rakip kaleyi, Espinoza engeline takıldı. Gol için kontrolsüz yüklenmenin bedelini ağır ödüyordu 28. dakikada Trabzonspor. Tazemeta taşıdı, bomboş Mendoza, boşluğu dövdü. Bu kez kontrollü saldıran bir Trabzonspor çıktı ortaya. Ceyhun, Alanzinho ve Colman şutları da sonuçsuz kaldı. 35. dakikada Alanzinho düşürüldü. Serbest atış Colman’dan, şık kafa vuruşu Giray’dan: 1-0. Gereksiz itirazlar ise kambura yatan Diallo’dan.

Golden sonra 3 kez şut denemesi daha: Alanzinho, Serkan ve Ceyhun, yine çerçeveyi bulamadı.
Tek farkla önde olma riskinin ciddiyetinin farkında olan Trabzonspor, ikinci yarıya bir an önce bitirici darbeyi vurmak için de hızlı başladı. 48’de oluyordu da. Ama Colman’ın pasına Engin iyi vurabilseydi. Sonra iki Alanzinho vuruşu 50 ve 52. dakikalarda, onlar da sonuçsuz.

Ziya Doğan 60. dakikada savunmadan adam eksiltip hücum bölgesini destekledi, Abdullah Erdal değişikliğiyle. Maç boyunca ikinci kez gidişiydi konuk ekibin rakip kaleye. 69’da Adnan’ın pasına sadece ayak koydu Tazemeta: 1-1. Eşitlik golünden sonra 10 dakika içinde Broos’tan Selçuk Tayfun ve Barış hamleleri geldi. Ancak takımın temposu, seyircinin coşkusu düşmüştü bir kere. Diyarbakırspor da iyi kapanınca artık iş şansa kalmıştı. Ama 90 artı 1’de Egemen büyük bir hatayla o şansı Tazemeta’ya verdi: 1-2. Sonrası Avni Aker’de, Diyarbakır sevinci, Trabzon hüznü ve beklenen slogan!

FANATİK