Taraftarının huzuruna çıktığı ilk lig maçında sahadan sürpriz olarak nitelendirilebilecek bir sonuçla ayrılan Trabzonspor'un soyunma odasında ölüm sessizliği oluştu...Herkes başı önde bir şekilde mağlubiyetin ağırlığını yaşarken, teknik direktör Broos’un, oyuncularını cesaretlendirmek için elinden geleni yaptığı öğrenildi. Futbolcularını perşembe günü Trabzon’da oynanacak Avrupa Ligi ön eleme maçına motive etmenin yollarını arayan Fırtına’nın teknik patronu, “Hepiniz bu maçı düşünün, bir daha izleyin. Almanız gereken dersi alın ve sonra da bu kötü geceyi önce sizler unutun, ardından da perşembe gecesi taraftarlarımıza unutturalım” mesajlarını verdi.Yerel basın ‘uyarı’ dedi
Bölgede yayın yapan yerel gazeteler, Diyarbakırspor yenilgisine yine sayfalarında oldukça geniş yerler ayırdılar. Genel olarak vurgu hücumdaki sorunlar üzerine yapılırken, çarpıcı başlıklar kullanıldı. İşte gazeteler ve başlığa çıkardığı konular... Kuzey Ekspres: Erken uyarı. Günebakış: Hasta masada kaldı. Taka: Bu Diyar’ı fethedecek Fatih aranıyor. Karadeniz: Trabzon tepetaklak.

Toulouse’a yoğunlaşacak
Teknik heyetin yeni dersi, perşembe günkü Toulouse sınavı... Bordo-Mavililer’in hocası Fransız temsilcisini kurmaylarıyla beraber masaya yatıracak, detaylı analizler yapacak. Bu Toulouse çalışmasında en belirleyici bilgiler ise Fransız takımını 2 kez çıplak gözle izleyen Trabzonspor’un yardımcı antrenörü Turgut Uçar’dan gelecek. Önceki gece oynanan St.Etienne karşılaşmasını da takip edip bol bol not tutan Uçar, ülkeye döndü.

Fransızlar’ın aklı Trabzon’da

Monaco yenilgisini 3-1’lik St.Etienne önünde unutturan Toulouse’un aklı Trabzon’da. Yıldızları Machado, Gignac ve Sissoko’nun formuyla mest olan Fransız temsilcisinin antrenörü Alain Casanova, “Benim takımım Monaco önündeki ekip değildi. Trabzon maçı öncesinde bu şekilde hak ederek ve iyi oyunla kazanmak moral verdi” ifadelerini kullandı.

FANATİK