Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, bordo-mavili takımda yaşanan sakatlık ve hastalıklara işaret ederek, "Son zamanlarda bir takım şanssızlıklar yaşamış olmamız Toulouse maç için beni endişelendirmiyor. Çünkü, takıma çok büyük bir güven duyuyorum" dedi.Broos, Hüseyin Avni Aker Stadı’nda takım kaptanları Egemen Korkmaz ve Rigobert Song ile basın toplantısı düzenledi. Yarınki Toulouse FC maçının hem Trabzonspor, hem de Trabzon için ne kadar önemli olduğunu bildiklerini belirten Bross, "Bu turu atladığımız takdirde, 2010’a kadar Avrupa sahnesinde boy göstereceğiz, kendimize yer açmış olacağız" dedi. Karşılaşmanın zor geçeceğini ifade eden Broos, "Karşımızda bir Fransız takımı var. İşin bir de şöyle zorluğu var; ilk maçı kendi sahamızda oynuyoruz. Fransa’ya bir avantaj taşımamız gerekiyor ki, orada daha rahat bir oyun çıkartabilelim" diye konuştu.Belçikalı teknik adam, son haftalarda üzücü durumlar yaşadıklarına dikkati çekerek Broos, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hastalıklardan ötürü kimseyi suçlayamayız. Bu dünyanın her yerinde olabilir. Birilerini suçlamak yerine, oyuncularımızı bir an önce takıma kazandırmaya çalışıyoruz. Yarınki karşılaşmada takımımdan beklediğim, Sivas’ta gösterdiğimiz dayanıklılık ve direnci göstermesi. Diyarbakırspor maçını geride bıraktık. Bu maça, kötü bir hatıra olarak bakmalıyız. Buradan gol yemeden ayrılarak, avantajı Fransa’ya taşımak istiyoruz."

"TOULOUSE İYİ OYUNCULARA SAHİP"
Broos, Toulouse takımımın iyi oyunculara sahip olduğuna değinerek, "İyi oynuyorlar ve gol atıyorlar. Kolektif olarak da iyi bir takıma karşı oynayacağız. Gol atma becerisine sahip birçok oyuncuları var. Öncelikle bu kolektif oyunu durdurmamız gerekecek. Hangi taktikle, hangi oyuncuyla oynayacağımızı yarın sahada göreceğiz. Kendimizi ele vermek istemeyiz" diye konuştu. Sakatlıklar ve hastalıklardan kurtulduklarında, bu kadronun kendileri için yeterli konuma geleceğini anlatan Broos, "Hem yarınki maç, hem de rövanş maçı anahtar niteliği taşıyacak. Son zamanlarda bir takım şanssızlıklar yaşamış olmamız beni endişelendirmiyor. Çünkü, takıma çok büyük bir güven duyuyorum. İyi bir potansiyelimiz olduğu için maç beni endişelendirmiyor" diye görüş bildirdi.

EGEMEN’İN AÇIKLAMALARI
Trabzonspor’un takım kaptanı Egemen Korkmaz da, sporcular olarak önemli bir müsabakaya çıkacaklarının bilincinde olduklarını kaydederek, "Sezon başından bu yana aklımızın bir köşesinde bu maç vardı. Geçen sezon başında konulan hedeflerin biri de Avrupa Kupalarıydı. Elimizden geleni yapacağız. İnşallah bunda da başarılı oluruz" dedi.

SONG: "ÖNEMLİ MACERAYA ÇIKIYORUZ"
Trabzonspor’un Kamerunlu oyuncusu Rigobert Song ise yarın çok önemli bir Avrupa macerasına başlayacaklarını vurgulayarak, görüşünü şöyle dile getirdi: "Bu macera hem Trabzon, için hem Türkiye için önemli. Avrupa kupası bütün bir ülkeyi ilgilendiriyor. Çünkü Türkiye’yi temsil ediyoruz. Bu yolda zorluklar yaşayacağız. Son maçta hatalar yaptık, ancak gidermek için çalıştık. Yarın bambaşka bir aşama olacak. Rakibimize saygı duyuyoruz. Çünkü, ne kadar iyi bir takım olduğunu biliyoruz. Buradan avantajla ayrılıp, ikinci maça gitmek istiyoruz."

Fanatik