Trabzonspor Sportif Direktörü Ünal Karaman, kulübün internet sitesi aracılığıyla bir açıklama yaparak, forvet oyuncuları Umut ve Gökhan'a sahip çıktı.Karaman, her iki futbolunun da Türkiye'nin en yetenekli ve karakterli oyuncuları arasında yer aldığını belirterek, "Bizim açımızdan hem Gökhan'ın hem de Umut'un sportif yeterlilik ve insanlıklarından zerre kadar şüphemiz yoktur. Bu manada her ikisine de güvenimiz üst seviyededir. Bakış açımız bu yöndeyken özellikle bu oyuncularımızın son dönemde tartışılır hale getirilmesi oyuncularımızı bir kenara bırakın bizleri son derece rahatsız etmektedir. Trabzonspor Kulübü olarak bu iki oyuncumuzla birlikte kadromuza güveniyor, onlarla birlikte yarıştığımız tüm alanlarda hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz" dedi.

Karaman, yarın oynayacakları UEFA Avrupa Ligi play - off turu ilk karşılaşmasında Toulouse önünde ikinci maça avantajlı gidilecek bir skor hedeflediklerini de ifade ederek, "Özellikle gol yemeden alacağımız en az iki farklı bir galibiyet tur şansımızı üst seviyeye çıkaracaktır. Ancak her ne olursa olsun biz bu süreci 180 dakikalık bir mücadele olarak görüyoruz. Bu mücadelenin içinde yaşanabilecek her duruma hazırlıklı olmalıyız. Taraftarlarımız da bizlere verecekleri destekle başarımızın en önemli anahtarı konumundadırlar. Gerek bu müsabakada gerekse sezon boyunca kendilerinden çok şeyler bekliyoruz" diye konuştu.

SONG'A MİLLİ DAVET

Trabzonspor'un Kamerunlu futbolcusu Rigobert Song'a milli takımdan davet geldi. Buna göre Song, Kamerun Milli Takımı'nın Gabon'la 5 Eylül'de Libreville'de, 9 Eylül'de de Younde'de oynayacağı 2010 FIFA Dünya Kupası eleme maçları için aday kadroya çağrıldı.

Fanatik