Trabzonspor'da kadro büyük ölçüde şekillendi. Sağlık kurulunun, 'Oynar' dediği Gökhan'ın bir devre forma giymesi, Song'un ise as takıma dönmesi bekleniyor.Diyarbakırspor maçının ardından izin yapmadan Toulouse hazırlıklarına başlayan Karadeniz temsilcisinde son prova yine basına ve taraftarlara kapalı olarak Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Taktik antrenmanın yapıldığı çalışmada teknik direktör Hugo Broos’un ilk 11’de sahaya çıkarmayı planladığı oyuncuları ayrı çalıştırdığı ve isteklerini tek tek anlattığı vurgulandı. Deneyimli antrenörün Fransız temsilcisi karşısında galibiyet arayacağı as takım da aşağı yukarı şekillendi. Buna göre Belçikalı’nın Diyarbakırspor 11’inde 2 değişiklik yapması bekleniyor. Savunmada tecrübelerinden yararlanmayı düşündüğü Song’u son maçta takımının tek golünü atan Giray’ın yerine stopere çekmeyi düşünen Trabzonspor’un hocasının, orta alanda ise Ceyhun-Selçuk değişikliğine gideceği ileri sürüldü.

Kondisyon eksiği var

Takımını sahaya yine 4-5-1 taktiği ile çıkaracak olan teknik direktör Broos, forvete Umut ile başlaması kesin. Ancak bu kez sağlık ekibinin, “Oynamasında tıbben bir sakınca yok” raporu verdiği Gökhan Ünal’ın da 1 devre de olsa sahada olacağı vurgulandı.


Forvetlere ‘moral’ açıklaması

Son dönemin en çok eleştirilen iki futbolcusu Umut Bulut ve Gökhan Ünal’ı Toulouse öncesinde morallendirmek için başlayan seferberliğe sportif direktör Ünal Karaman da katıldı. İki oyuncuya da sahip çıkan Karaman özetle şu ifadeleri kullandı: İkisi de Türkiye’nin en yetenekli ve karakterli oyuncularındandır. Sportif yeterlilik ve insanlıklarından zerre kadar şüphemiz yoktur, güvenimiz üst seviyededir. Bakış açımız bu yöndeyken, özellikle bu oyuncularımızın son dönemde tartışılır hale getirilmesi oyuncularımızı bir kenara bırakın bizleri son derece rahatsız etmektedir.

FANATİK