Hugo Broos, 3-1 mağlup oldukları Toulouse karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında, "Hayatımda bundan çok daha iyi akşamlarım oldu" dedi.
Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, 3-1 mağlup oldukları Toulouse karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında, "Hayatımda bundan çok daha iyi akşamlarım oldu. Kendi sahanızda kaybetmek çok acı bir şey. İlk yarıda elimizden gelen her şeyi yaptık. Oyuna tamamıyla biz hükmettik. Toulouse gol yollarında çok etkiliydi. İlk yarı için 1 - 1 adil sonuç değildi. İkinci yarıda açık söylemeliyim ki iyi değildik. Çok açık alan bıraktık. Dürüst olmak gerekirse iki yarı arasında çok büyük fark var. İlk yarıda biz hükmederken ikinci yarıda kontrolü onlara bıraktık" dedi.

Broos, bundan sonraki planlarıyla ilgili olarak da, "Yaklaşık iki haftadan bu yana olası takviyeler üzerinde çalışıyoruz. Bazı takımların bazı oyunculara verdiği 10 milyon euroları biz veremeyiz. Biz makul oyuncular arıyoruz. Ancak böyle bulabilirsek transfer gerçekleştirebiliriz" ifadesini kullandı.

Broos son olarak, "Hücum etmesi gereken taraf bizdik, savunma yapması gereken taraf onlardı. İkinci yarıda fizik olarak düştük. Çok boş alan bıraktık ve onlar da bundan faydalandılar" şeklinde konuştu.

Toulouse Teknik Direktörü Casanova ise, sonuçtan oldukça memnun olduğunu vurgulayarak, "Öncelikle bu sonuçtan oldukça memnunum. Ama bu sonuca kolay varmadık. İyi bir atmosfer vardı. Bizi zorladıkları anlar da oldu. Böyle bir Trabzonspor beklemiyordum. Trabzonspor iyi seviyede bir takım. Rövanş maçında da aynı sabır ve direnci göstermek zorundaydık. Orada daha iyi bir Trabzonspor bekliyoruz" dedi.

SERKAN: ÜMİDİMİZ DEVAM EDİYOR

Bordo-mavili futbolcu Serkan Balcı da, "İlk yarıda yüksek tempoyla oynadık. İkinci yarıda ileriye çıkınca golü yedik. Ümidimiz devam ediyor. Fransa'da sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Trabzonspor'un tek golünü atan Rigobert Song ise, "Karşımızda iyi bir takım vardı. Çok iyi bir ilk yarı oynadık. Son vuruşlarda ve bitiricilik konusunda sorunlar yaşadık. Maçı kazanma hevesimiz aceleci davranmamıza neden oldu. Bu rakibin işine yaradı. Onlar da bunu çok iyi değerlendirdi. Burada kabahati savunmacılara yüklemek bizi çok yanıltır. Son iki maçta aldığımız yenilgilerin arkasında kolektif hatalar yatıyor. Amacımız bunları düzeltmek olur. Eğer sadece belli oyuncuların üzerine iş yıkılırsa yanlış yerlere gideriz. Kolektif olarak yolunda gitmeyen şeyler var. Skoru koruyamıyoruz. Geri dönemiyoruz. Bunları idmanlarda telafi etmeye çalışıyoruz. Olayı belirli oyuncuların üzerine yıkmadan ciddi ciddi neler yapmamız gerektiği konusunda kafa yormamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Karşılaşma sonrasında açıklama yapmadan aracına binen Başkan Sadri Şener ise, "Bu takımı orada yenmeye çalışacağız. Yapacak bir şey yok. Üzgünüz" demekle yetindi.

FANATİK