.Ve Broos neşteri vurdu. Toulouse maçında bekleneni veremeyen Sylva, Tayfun, Engin ve Cale kesik yedi. Tolga, Ferhat, Alanzinho ile Gabriç bugün sahada olacakBelçikalı hocanın tepkisi bununla da bitmedi. Manisaspor maçı öncesi takımla toplantı yapan tecrübeli teknik adam, çok ağır sözler sarfetti.

Ligde ve Avrupa’da üst üste gelen mağlubiyetlerin ardından teknik direktör Hugo Broos masaya yumruğunu vurdu. Manisaspor’la bugün deplasmanda karşılaşacak olan Bordo-Mavilililer, kadroda büyük revizyona gidecek. Sivasspor karşılaşmasının ardından form düşüklüğü yaşayan kaleci Sylva’nın yerine Tolga’nın eldivenleri alması bekleniyor. Toulouse maçında oyundan alındıktan sonra teknik heyete tepki gösteren ve kulübeye gitmeyen Tayfun Cora ile gereksiz iki sarı karttan kırmızı gören Engin Baytar da bugün kenarda olacak. Savunmanın solunda istenilen performansı ortaya koyamayan Hırvat Cale ise yerini genç oyuncu Ferhat Öztorun’a bırakacak. Kadroda büyük değişiklik yapan Broos, Manisaspor maçının son provasında futbolcularıyla uzun bir toplantı yaptı.

‘Kaçırırsanız, pişman olursunuz’
Özellikle savunmada son haftalarda yaşanan hatalara vurgu yapan tecrübeli teknik adamdan, forvetler de nasibini aldı.Golcülerin pozisyonları kolayca harcadığını ifade eden Belçikalı çalıştırıcının, “Yakaladığınız fırsatları değerlendiremezseniz, böyle pişman olursunuz. Herkesin bundan sonra daha dikkatli olmasını istiyorum” dediği öğrenildi.

‘Herkesi oynatabilirim’
Benzer hataların yapılması halinde kadroyu sık sık değiştireceğinin sinyallerini de veren Broos, “Bazı futbolcular giydikleri formayı garanti sanıyor. Ama durum hiç de öyle değil. Her an herkesi oynatabilirim. Formanın hakkını vermek zorundasınız” ifadesini kullandı. Bu arada Bordo-Mavili yönetimin de en kısa zamanda toplanıp, durum değerlendirmesi yapması bekleniyor.

FANATİK