4'ü resmi, 9 maç 20 gol... Ancak bu gollerinde sadece 1'inin altında Trabzonspor forvetlerinin imzası var. Bu tablo sıkıntının asıl kaynağını da işaret ediyor.



Özellikle son oynanan Manisaspor karşılaşması, Trabzonspor hücum hattının çöküşü anlamını taşımaktaydı. Sahada bir çok gole yatkın ismi bulunmasına rağmen pozisyon dahi üretemeyen Bordo-Mavililer’de bu sessizlik artık çıldırtan bir hal aldı. Durumu rakamlarla ortaya koyduğumuzda Umut Bulut ve Gökhan Ünal ikilisinin verimsizliği daha da net şekilde ortaya çıkıyor. Şu ana kadar 6 hazırlık, 1 Avrupa Kupası, 3 de Süper Lig sınavı olmak üzere 10 maça çıkan Karadeniz temsilcisi, rakip fileleri 20 kez havalandırdı. Buraya kadar her şey normal ama normal olmayan bu 20 golün sadece 1 tanesini takımın forvetlerinden olan Umut Bulut’un atmış olması. Görüşme yapılacak

Artık yabancı kontenjanı da bulunmayan
Bordo-Mavililer, istediği özelliklere sahip bir yerli futbolcu bulamazsa sorunlarını mevcutlar arasında çözmeye çalışacak. Bu arada teknik heyetin yanı sıra sportif direktör Ünal Karaman’ın da iki deneyimli futbolcuyla görüşmesi bekleniyor.

FANATİK