Trabzonspor'da, bugün sert tartışmaların yaşandığı olağanüstü genel kurul sonrasında toplanan yönetim kurulu görevini sürdürme kararı aldı.


Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, yönetim kurulunun bu sabah Trabzonspor Kulübü Kamp Eğitim Merkezi Nizamettin Algan Koferans Salonu'nda düzenlenen olağanüstü genel kurulda yaşananları değerlendirdiği bildirildi.

Yönetim kurulunun kimi projelerini üyelerden onay alarak yaşama geçirme düşüncesinin genel kurulda gerçekleşmediği belirtilen açıklamada, ''Olağanüstü genel kurul Trabzonspor Kulübü'nün büyüklüğüne yakışmayan birtakım gelişmelere sahne olmuştur. Özellikle sayın başkanımıza yönelik dile getirilen bazı maksadını aşan eleştirilerin hakkaniyet ölçüleriyle bağdaşır bir yönü yoktur'' denildi.

Yaşanan bu gelişmelerin sağduyu sahibi Trabzonsporlular'u olduğu gibi kendilerini de fazlasıyla üzdüğü ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

''Tüm mesaisini ve enerjisini kulübümüzün daha iyi koşullara sahip olması hedefi doğrultusunda harcayan yönetim kurulumuz, camiamıza zarar verecek davranışların her zaman uzağında kalmayı tercih etmektedir. Bugün itibariyle söz konusu anlayıştan farklı bir tavır sergilememiz de mümkün değildir. Bu büyük kulübün sorumluluğunu taşıyan kurulumuza düşen görev, yeni sezonun henüz başında ve önemli maçlar arifesinde olduğumuz şu günlerde soğukkanlılığımızı bir an olsun elden bırakmamaktır.

Herşeye rağmen kongrede yaşananları aşırıya kaçsa da kulüp sevgisi taşıyan üyelerin demokratik tepkileri olarak görmek ve bir daha tekrarlanmaması için herkesin üzerine düşeni yapacağına inanmak istiyoruz. Yönetim kurulumuz, kulübümüzün kaosa sürüklenmemesi adına görev sorumluluğu çerçevesinde yoluna devam edecektir. Değerli gönüldaşlarımızdan beklentimiz, bu süreci geride bırakarak, daha iyiyi bulma adına takımımıza olan desteklerini sürdürmeleridir.''

Trabzonspor Kulübü adına bir krize yol açmaması için camianın tüm unsurlarının aynı anlayış çerçevesinde olaya yaklaşacağına dair güvenin tam olduğu da kaydedilen açıklamada, ''Ayrıca bu kongrede yaşananlar kulübümüzün gerçek sahiplerinin ortak değerlerimizi koruma anlamında daha duyarlı ve aktif olmaları gerektiği yönündeki önemli bir mesaj olarak algılanmalıdır. Trabzonspor;un geçmişinde özveriyle, zor koşullarda emek veren insanlarımızın bu tip taşkınlıkları engelleyecek duyarlılıkla hareket etmeleri verdikleri hizmetin vazgeçilemez bir sorumluluğudur'' ifadelerine yer verildi.

Trabzonspor Kulübü Haluk Ulusoy Tesisleri'nde bugün kulüp tarafından devralınan ve alınacak taşınmaz mülklerin 10 yılı aşkın süreyle uzatılmasını da kapsayan 4. madde ile 2009 yılı konsolide bütçesinin artırılmasını içeren 5. maddenin bulunduğu gündemle toplanan olağanüstü genel kurul, sert tartışmaların ardından yönetim kurulunun yetki isteğini geri çekmesiyle son bulmuştu.

AA