Umut'un yetenekleri kısıtlı, Gökhan verimsiz. Maalesef nokta transfer yapılamadı. Toulouse elenmeyecek takım değildi, yazık oldu. Her şeye rağmen başka Trabzon yok, destek zamanı.

Fatih Tekke’nin sözleri ses getirdi, bugünkü konuğumuz bir başka efsane Hami Mandıralı:

‘Trabzonspor Nasıl Kurtulur?’ sloganıyla startını verdiğimiz analizde ilk konuğumuz Fatih Tekke olmuş, takımın yakın geçmişine damga vuran Ersun Yanal ve Vahid Halilhodziç’in sözleri de sayfalarımızda yer bulmuştu. Taraftarlar, gönüllerde taht kuran Fatih Tekke’ye destek mesajları yağdırırken, bugünkü konuğumuz ise adı Trabzonspor ile özdeşleşmiş bir başka yıldız Hami Mandıralı... Almanya’da bulup konuştuğumuz Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Mandıralı, uzmanlık alanına giren konularla ilgili eleştiriler de yaptı, sağduyu çağrısı da yolladı. Şimdi söz Hami Mandıralı’da...

‘En kolay rakiplerdendi’
Daha önce eşleşilen rakiplere, geçilen turlara bakılacak olunursa Toulouse Trabzonspor’un en rahat eleyebileceği bir takımdı ama olmadı. Üstelik Sivas’ı yendikten sonra 21 günde 3 yenilgi alınması güzel başlayan her şeyi bozdu. Yine umutsuzluk başgösterdi. Ama bunların önüne geçebilecek üçlü de yönetim-futbolcu-teknik heyet oluşumudur.

‘Şehrin özelliği kulüptür’
Trabzonspor, Trabzon şehrinin en büyük özelliğidir. Taraftar desteğini şartlar ne olursa olsun esirgememelidir. Yerlisi, yabancısı, kısacası hepsi onların çocuklarıdır. Başka Trabzonspor yoktur. Bu nedenle de bu kentin insanlarının ortak paydası Trabzonspor olmalı ve buna uygun davranılmalıdır.

‘Trabzonlu duygusaldır’
Takımda daha çok yerli, yani Trabzonlu olsa tabi ki daha iyi olur. Çünkü o havanın bilinmesi artıdır kulüp için. Trabzonlu bir oyuncu diğerlerine oranla daha duygusaldır, beklentileri farklıdır. Dışarıdan ya da ülke dışından gelenlerin Trabzonspor tercihinde ekonomik artılar öncelik olabiliyor.

‘Transfer yeterli değil’
Yönetim nokta transfer yapamadı. Sadece fark yaratabilecek Engin ve Gabric var. Geçen sezonki kadronun korunması tabi ki bir avantajdır ama rakipler bu kadar çok ve isabetli transfer yapınca beklentiler de bu yönde oluyor haliyle. Görünen o ki, Umut ve Gökhan istikrarsızdır. Umut atletik ama yetenekleri kısıtlı. Gökhan ise vuruş özelliği yüksek ama sakat, bir türlü bekleneni veremiyor.

‘Çocukluğunu bilirim’
Fatih Tekke’nin çocukluğunu bilirim. Çok yetenekli bir futbolcudur ama onunla ilgili karar yönetime düşer. Ayrıca bence sadece forvete takviye de yeterli değildir. Takımın bir kaç mevkiye nokta transferler yapması lazımdı diye düşünüyorum. Her şeye rağmen dünyanın sonu değil. Birkaç pozitif sonuçla beraber birçok şeyin yoluna gireceğine yürekten inanıyorum.

Dile kolay, Trabzonspor’da tam 14 sezonda forma giydi, 417 lig maçında 209 gol attı. Frikikleriyle ünlenen Hami, çok özel açıklamalar yaptı.