Gökhan Ünal için Kayserispor işi sıcak tutuyor, “Şartlar oluşursa neden olmasın” diyor. Trabzon kanadı ise suskun. Kulislerde sadece Fatih Tekke gelirse golcünün gidebileceği konuşuluyor.Milli takım için Süper Lig’e verilen arada ortaya atılan bir iddia kısa sürede geniş yankı buldu... Buna göre Trabzonspor’da zaman zaman sert eleştirilerin odak noktasında olan Gökhan Ünal’ın yeniden eski takımı Kayserispor’a gitme olasılığı belirmişti. İlk tepki Kayserispor cephesinden geldi...

Sarı-Kırmızılı kulübün genel menaceri Süleyman Hurma, böyle bir duruma hayli sıcak bakacaklarını gizlemedi ve “Gökhan Ünal, takımımızda gol kralı olmuş, birçok sevinci yaşatmış bir oyuncu. Yoğun baskılar sonucunda ve o dönemki şartlarda, takımda çok başarılı olduğu bir dönemde oyuncumuzu satmak zorunda kaldık. Şu an Trabzonspor’un oyuncusu. Fakat ekonomik şartlar oluşursa, Trabzon onunla yolları ayırmaya karar verir ya da başka türlü gelişmeler yaşanırsa başımızın üstünde yeri vardır” ifadeleriyle adeta yeşil ışık yaktı.

Yönetim ‘Ocak’ demişti
Trabzonspor cephesinde ise takımın önemli kurmaylarının yurt dışı seyahatinde olması sebebiyle sessizlik hakim. Ancak kulislerde şimdiden bu konu gündemdeki yerini aldı. Bordo-Mavili takıma 6 milyon Euro’yu aşkın ve çok önemli sayılabilecek bir bonservis bedeliyle gelen Gökhan Ünal’ın ayrılması ise bir anlamda Fatih Tekke cephesinde yaşanacaklara bağlı. Gökhan ve Umut dışında asıl manada forveti bulunmayan Karadeniz temsilcisinin sadece eski yıldızı dönerse Kayseri ile böyle bir pazarlığı düşüneceği bildirildi. Hatırlanacağı gibi yönetim, geçtiğimiz transfer döneminde Fatih Tekke ile görüşüp olumlu sonuç alamadıktan sonra, işi ara transfere bıraktığını duyurmuştu.