Trabzonspor’da geçtiğimiz sezon en çok gol atan isimdi, haliyle bu kez beklentiler de yükseldi. Ancak sezona ciddi talihsizliklerle başladı, verimi düştü. Son haftalarda ise yeniden toparlandı, takıma katkısı hayli arttı.
Yıldızının parladığı eski takımı Kayserispor’a karşı geçtiğimiz hafta alınan galibiyette de attığı 1 golle başrol oynadı. Hafta ortasında geçirdiği sakatlıkla herkesi korkuttu ama çabuk iyileşti, önceki gün pilot takım Karadenizspor ile oynanan maçta golleriyle döndü. 12. haftadaki Beşiktaş müsabakasında da teknik direktörü Hugo Broos’un en büyük kozu olacak Gökhan Ünal, FANATİK’e konuştu, önemli açıklamalar yaptı. İşte Bordo-Mavililer’in yıldızının iddialı sözleri ve 12. adama göndermeleri...

‘Daha da iyi olacağım’
“Bu sezon ciddi sorunlar yaşadım. Doğal olarak bu de performansıma yansıdı. Ancak toparlanıyorum. Eski günlerime dönmüş, o çıtayı yakalamış değilim. Ama oynadıkça seviyem daha da yükselecek. Kayserispor maçı hepimize iyi geldi. Şimdi Beşiktaş karşılaşması daha da önemli. Hepimiz buna göre hazırlanıyoruz. Havamız da yerinde...”

‘Şampiyonluk zor ama...’
“Kötü bir takım değiliz. Hatta çok kaliteli bir kadromuz var. Geçen sezona oranlayacak olursak bu sezonki kadromuz daha oturmuş durumda. Ancak takım olarak yaşadığımız şanssızlıklar sonuçlara da yansıdı. Evet puan olarak liderin hayli gerisindeyiz ve şampiyonluk da biraz zor ama imkansız değil. Ligin daha başı olarak kabul edilebilecek süreçteyiz. Sonuna kadar bu yarışı kovalayacağız. Şampiyon olamazsak en azından 2 ya da 3. olmalıyız...”

‘Tepkileri anlıyorum’
“Trabzon kenti Trabzonspor ile yaşıyor. Şehirdeki herkesin odak noktası bu takım. O nedenle de haliyle yüksek bir baskı durumu var. Fakat bunu da aşmaya gayret ediyoruz. Bana da zaman zaman eleştiriler oluyor tribünlerden. Tabi ki benden gol atmamı bekliyorlar. Kaçırdığımda da üzülüp tepki vermelerine anlayış gösteriyorum...”

Fatih Tekke üzerine...
“Fatih Tekke gerçekten de önemli bir insan Trabzon ve Trabzonspor için. Burada çok iyi işler yapmış bir futbolcu. Anılması, hatırlanması çok normal ve doğal. Sadece saha içinde maç sırasında tribünlerden onun ismini duymak haliyle olumsuz etkiler her oyuncuyu. Taraftarlarımızın bunun üzerinde biraz hassas olmasını istiyoruz...”

Murat Akbaş - Fanatik Özel