Trabzonspor Sportif Direktörü Ünal Karaman, transfere bundan sonra çok büyük paralar harcamayacaklarını belirterek, "Ciddi paraların döndüğü futbol piyasasında kulübün çıkarlarını korumaya çalışacağız" dedi. Karaman, Beşiktaş maçını kazanarak taraftarların gönlünü kazanacaklarına inandığını da söyledi.Trabzonspor'da yönetim kurulu kulübün ekonomik yapısını daha iyi noktalara getirmek için çalışırken, Sportif Direktör Ünal Karaman da bu konuda camiaya mesaj verdi. Karaman, artık çok büyük paralar harcayarak transfer yapmayacaklarını belirterek, "Bazen çok ucuz rakamlara aldığınız futbolcu iyi bir patlama yapar ve ondan çok fazla kazanımlar elde edersiniz. Biz bu yolu tercih edeceğiz. Eğer istediğimiz şekilde olmazsa çok büyük kayıplar da yaşamayız. Bundan sonra kulübün çıkarları doğrultusunda hareket edeceğiz. Ortada çok büyük paralar dönüyor. Böyle bir piyasa da ayakta kalmak için doğru ve akılcı transfer yapmak zorundayız" diye konuştu.

KARAMAN: "BEŞİKTAŞ MAÇI ÇOK ÖNEMLİ"
Karaman, gelecek hafta sonu oynayacakları Beşiktaş maçının çok önemli olduğunu da belirterek, "Bu maça çok iyi hazırlanıyoruz. Takımın moral ve motivasyonu üst seviyede. Oyuncularımızın bu maçta kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağına inanıyoruz. Bu maçta alacağımız bir galibiyetle taraftarlarımızın gönlünü alacağımızı düşünüyoruz. Beşiktaş'ın da ligdeki konumuna bakıldığında çok zor geçecek bir maç olacağı kesin. Kendi evimizde oynamanın avantajını en iyi şekilde kullanıp üç puanı almaya çalışacağız" dedi.

TAYFUN: "GÖRÜŞMELERİMİZ OLUMLU GEÇİYOR"

Trabzonspor'da yönetimin sözleşme uzatma teklif ettiği Tayfun Cora, bordo - mavili takımda kalmak istediğini söyledi. Tayfun, yönetimle yaptıkları ilk görüşmelerin olumlu sonuçlandığını belirterek, "Geçmişte yaptığım hatalardan gerekli dersleri çıkardım. Şimdi Trabzonspor'un başarısı için elimden geleni yapacağım. Sezon sonunda sözleşmem sona erecek. Ama ben Trabzonspor'da kalmak istiyorum. Yönetimle bu konuda yaptığımız görüşme olumlu geçti. Ben buranın evladıyım, tabi ki memleketimin takımına hizmet istiyorum" diye konuştu.

TESİSLERDE HASAR TESPİT EDİLİYOR

Trabzon'da dün ve önceki gün etkili olan sağanak yağış nedeniyle Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde meydana gelen su baskını sonucu hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Kullanılamaz hale gelen iki antrenman sahasının tadilatı için en kısa zamanda çalışmaların başlayacağı, su baskının etkili olduğu yemekhanede ise temizlik çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Bu arada tesislerdeki zararın 1 milyon TL'ye yakın olduğu belirtildi.

FANATİK