Takımlarına 85 dakika büyük destek veren Trabzonsporlu taraftarlar, ardından patladı. Yönetimi istifaya çağıran Bordo-Mavililer, futbolcularını da yuhaladı.
Zirve mücadelesinin içinde olmasını bekledikleri takımları, 11 maçın ardından lider Fenerbahçe’den 10 puan geri düşmesine karşın, umutla Beşiktaş maçına koşan Trabzonsporlu taraftarlar, coşkulu başladıkları maçı hüzün ve isyanla tamamladı. İlk dakikadan itibaren takımlarına büyük destek veren ve özellikle tek kale oynanan ilk yarıda üst üste gelen pozisyonlarla umutlanan Bordo-Mavililer, ilk şoku 48’de Ernst’in ayağından gelen golle yaşadı. Beşiktaş’ın ilk ciddi atağının golle sonuçlanmasıyla sarsılan taraftarlar, şaşkınlıklarını çok çabuk atıp, yine umutla takımlarını desteklemeyi sürdürdü.

Takımlarının rakip üzerinde kurduğu baskı bir türlü gol getirmezken, dakikalar tükendikçe umutlar azalmaya, isyan duygusu artmaya başladı.

İkinci golle kahroldular


Önce yaptığı hatalar nedeniyle bazı oyuncular ıslıklanmaya ve yuhalanmaya başlandı. Bobo’nun ayağından gelen ikinci gol ise sabır taşını çatlattı ve volkan patladı. Daha golün santrası yapılmadan tribünlerden topluca, Yönetim istifa” sesleri yükselmeye başladı. Tribünleri büyük bir öfkeyle terkeden Bordo-Mavililer, tepkilerini stat dışında da sürdürdü.