Kasımpaşa ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor'da, Gineli oyuncu İbrahima Yattara, sağ ayak bileğindeki sakatlığı nedeniyle antrenmande yer almadı.Sezon öncesi Standard Liege ile yapılan hazırlık maçında sağ ayak bileğinden sakatlanan, ancak geçen haftaki Beşiktaş maçı öncesi tıbbi engeli bulunmadığı bildirilen Gineli oyuncunun, aynı sakatlığının nüksettiği ve bu nedenle 3 gündür bordo-mavili takımın antrenmanlarına katılamadığı bildirildi.

Salı günü yapılan haftanın ilk antrenmanından, koşunun ardından ayak bileğini göstererek çıkan ve daha sonraki antrenmanlara da katılamayan Gineli oyuncunun sağ ayak bileğinde şişme meydana geldiği ve tedavisinin sürdüğü kaydedildi.

Yattara'nın ayak bileğine film çekildiği ve durumunun tekrar değerlendirileceği, bu futbolcunun Kasımpaşa maçında forma giymesinin zor olduğu öğrenildi.

Gineli oyuncu, bu sezon bordo-mavili takımda, ligin 7. haftasındaki Gençlerbirliği maçında 13, ligin 8. haftasındaki Gaziantespor maçında 45, ligin 10. haftasındaki Kayserispor maçında da 28 dakika olmak üzere, toplam 86 dakika forma giymişti.

LİGTV