Trabzonspor teknik direktörü Hugo Broos görevinden istifa etti.


Turkcell Süper Lig'de Trabzonspor'un Kasımpaşaspor'a 3-1'lik bir skorla yenilmesinin ardından teknik direktör Hugo Broos'un görevinden istifa etti.

Trabzonspor'da Egemen Korkmaz'ın kaptanlığı elinden alınıırken, Gökhan Ünal, Egemen, Tony Sylva, Song ve Engin Baytar da kadro dışı bırakıldı. Ayrıca Trabzonsporlu futbolculara 10 ile 100 bin arası ceza verileceği öğrenildi.

Güney Kore'nin FC Seul takımında teknik direktörlük yapan eski teknik direktör Şenol Güneş'in de hafta içi Trabzon'a geleceği öğrenildi.

Şener: "Güneş ile anlaşmak istiyoruz"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, deplasmanda Kasımpaşa'ya 3-1 yenildikleri maçın ardından teknik direktör Hugo Broos'a 'istifa etmen şık olur' dediğini, Broos'un da buna 'tamam' yanıtı verdiğini söyledi.

Şener, kaybettikleri Kasımpaşa maçının ardından Belçikalı teknik adamları Broos ile görüştüğünü belirterek, ''Broos'a 'istifa etmen şık olur' dedim. O da 'tamam' dedi'' ifadesini kullandı.

Artık mağlubiyetleri kabullenemediğini vurgulayan Şener, Broos'un basına verdiği demeçlerle ve idari anlamda da hatalar yaptığını savundu.

Takımdaki beş futbolcunun kadro dışı bırakıldığını söyleyen Şener, ''takımda malzemeciden idari kadroya kadar, yönetmelik gereği verilebilecek en yüksek ceza ne ise onu vereceğim'' diye konuştu.

Takım kaptanlığının Egemen'den alındığını söyleyen Şener, kaptanlığı Trabzonlu oyuncular Tolga Zengin veya Tayfun Cora'ya vereceklerini kaydetti.

Şener, Güney Kore'nin Seul takımını çalıştıran eski teknik direktörleri Şenol Güneş'in, teknik direktör konusunda en büyük adayları olduğunu belirterek, ''Kore'de sözleşmesi bitti. Eşyalarını alıp gelecek. Güneş ile anlaşmak istiyoruz'' diye konuştu...