Kasımpaşa karşısında alınan 3-1’lik yenilgi sonrası önce kadro dışı bırakıldığı, daha sonra da takımdan ayrı çalışacakları açıklanan Gökhan, Egemen, Sylva, Song ve Egemen’e Eskişehirspor maçında görev verilmeyecek. Bu oyuncuların yanı sıra, sakatlığı bulunan Yattara, hasta olan Tjikuzu ile sakatlıktan yeni çıkan ve henüz tam olarak hazır olmayan Zafer Yelen’in de karşılaşmada görev almayacağı bildirildi.

Eskişehirspor maçı öncesi 16 futbolcusu bulunan bordo-mavililerin, alt yapıdan oyuncu alarak 18 kişilik kadroyu tamamlayabileceği öğrenildi.

Bordo-mavili takımı çalıştıran kulüp sportif direktörü Ünal Karaman, Trabzonspor gibi büyük bir camianın mazeretlerin arkasına sığınamayacağını belirterek, "Bizim hiçbir mazeretimiz söz konusu değil. Sahaya çıkacak mutlaka bir kadromuz var" dedi.

Sahaya çıkacak kadronun maçı kazanmak için çıkacak kadro olduğunu ifade eden Karaman, "O konuda bir tereddütümüz yok. Burada en büyük görev taraftarımıza düşüyor. En büyük güç Trabzonspor formasını giymiş taraftarımızda" diye konuştu.

YATTARA: "TEDAVİM İYİ GEÇTİ"
Trabzonspor’da sağ ayak bileği bir türlü düzelmeyen, ameliyatı dahi gündeme gelen Gineli oyuncu İbrahima Yattara, ülkesindeki tedavisinin iyi geçtiğini söyledi.

Trabzon’a kendisine verilen izin bitiminde dönen Gineli oyuncu, "Tedavim iyi geçti. Biraz daha zamana ihtiyaç vardı ancak söz verdiğim için erken geldim. Ayağımdaki şiş indi. Az ağrım kaldı ama onun da tedavisi burada yapılacak" diye konuştu.

BROOS GİTTİ
Trabzonspor’da görevine son verilen teknik direktör Hugo Broos, kaleci antrenörü Jacky Munaron ve yardımcı antrenör Güray Genç, Trabzon’dan ayrıldılar.

Bu sabah saatlerinde Trabzon’dan havayoluyla ayrılan Broos’u yönetim kurulu üyeleri Sırrı Eren, Serdar Boğoçlu, Özer Bayraktar, idari menajer Caner Çuvalcıoğlu, genel müdür yardımcısı Altuğ Atalay havalimanından uğurladılar.