13’TE 13 KRİZİ!
Trabzon 13 maçta liderin 13 puan gerisinde. Fırtına ilk yarı sonuna kadar zor maçlar oynayacak, hep kazanmak zorunda olacak.

CEZA TOPU ONDA

Yönetim kurulu 5 önemli futbolcuyu kadro dışı bıraktı, ‘af’ bekleyen yıldızlar Güneş’in gözünün içine bakacak.

KREDİLER DİPTE

İstifaya çağrılan idareciler artık direkt hedef. Deneyimli hocanın son gidişi de akıllarda. Takımın çıkışı çok şey ifade ediyor.

Şenol Güneş’in yarın oynanacak Eskişehirspor mücadelesini en azından tribünde izlemesi için yönetim kanadı büyük bir çaba sarfederken, Türkiye’ye ayak bastığı andan itibaren kendisini çok yoğun bir tempo karşılayacak. Çünkü biriken tüm problemler Bordo-Mavililer’in yeni teknik patronunu bekliyor. Geride kalan süreçte Avrupa macerasına çok erken veda eden Karadeniz temsilcisi, Süper Lig’de de büyük yara aldı. 13 maçın ardından lider Fenerbahçe’nin 13 puan gerisine düşen Trabzonspor, sezon başında koyduğu şampiyonluk hedefini artık uzaktan izliyor. İlk yarının bitimine kadar Eskişehirspor, Denizlispor, Ankaragücü ve Fenerbahçe maçlarını oynayacak Fırtına, en azından devre arasına moralli girmek için 4’te 4 yapmak ve rakiplerinin kaybını beklemek zorunda. Trabzonspor’un Avrupa’ya gitme konusundaki en kısa yolu ise Türkiye Kupası...

Öncelik cezalı 5’lide

Şenol Güneş sadece saha içi ve dolayısıyla puan cetvelindeki sorunlarla karşılaşmayacak. Yönetimin kısa bir süre önce kadro dışı bıraktığı Egemen Korkmaz, Song, Sylva, Engin ve Gökhan Ünal için de top Trabzonspor’un hocasında olacak. Yönetim bu konunun yeni antrenörün ilgi alanına gireceği bilgisini verirken, Şenol Güneş’in Başkan Sadri Şener ve sportif direktör Ünal Karaman ile detaylı bir durum değerlendirmesi yapıp sonra hem bu 5 isim hem de kadroda verim alınamayan diğer oyuncular için kararını açıklayacak.

Ligi yeni bitmişti

Tüm bu koşuşturma çok net ki, Kore’deki ligi yeni tamamlanan ve fazla bir dinlenme şansı bulamayan Şenol Güneş’i hayli yoracak. Son gelişi ve ardından sezon başındaki istifası sebebiyle camianın eleştirilerine hedef olan deneyimli hocanın bu konular tekrar açıldığında vereceği yanıtlar da merak konusu. Dördüncü kez geldiği Trabzonspor’da bu kez futbolculuk dönemindeki gibi kupalar kaldırmak isteyen Güneş’in elde edeceği başarılar, ‘istifa’ sesleriyle karşı karşıya kalan yönetime de büyük nefes aldıracak.