Trabzonspor Sportif Direktörü Ünal Karaman, bordo-mavili futbolcuların olağanüstü gayretli oynayarak sonuca ulaştıklarını söyledi.

Karaman, bordo-mavililerin 2-1 kazandığı maçın ardından yaptığı değerlendirmede, geçen hafta bordo-mavili kulüpte yaşanan olaylardan herkesin haberdar olduğunu belirterek, ''Her fırsatta 'Trabzonspor, büyük camia bu sorunları engelleri aşacak güçtedir' dedik. Bu hafta bize inananlara sıkıntı olmadığı imajını vermeye çalıştık. Arkadaşlar da olağanüstü gayretli oynadılar ve sonuca ulaştık'' dedi.

Bordo-mavili takımda uzun zamandır oynamayan oyuncular olduğunu kaydeden Karaman, ''Aralarında maç sonunda yorulanlar oldu. Ekstra performans sergileyenler oldu. Oyun liderliğini alabilecek üst düzey tecrübede oyuncu olmadığı için oyuncular kendilerine verilen görevleri yaptılar. İnançla, birbirlerine destek vererek bu zorluğu aşmaya çalıştılar. Bu saatten sonra Trabzonspor'da 'kriz' sözcüğü kullanılmazsa ayriyeten mutlu olurum'' diye konuştu.

Karaman, teknik direktör Şenol Güneş ile anlaşılmasına ilişkin olarak ise şunları söyledi:
''Şenol hocanın gelmesi camiamıza hayırlı olacaktır. Şu anda bizim teknik yeterlilikten daha fazlasına ihtiyacımız var. Dolayısıyla Şenol hocamızın gelmesi 'Trabzonsporluyum' diyenlerin ihtiyacı olan güveni sağlayacaktır. Şenol hoca geldikten sonra benim durumum şekillenir. Uzun dönem birlikte milli takımlarda görev yaptık. Birinci öncelik Şenol hocanın Trabzonspor'da olmasıdır.''

TRABZONSPORLU OYUNCULAR
Karşılaşmanın ardından Trabzonsporlu Ömer Aysan Barış ile Selçuk İnan, basın toplantısına katılarak açıklamalarda bulundular.

Ömer Aysan Barış, sıkıntılı bir dönemde galip geldikleri için mutlu olduklarını ifade ederek, ''Üzerime düşeni yerine getirmeye çalıştım. Özellikle ilk yarı daha üstündük. İkinci yarı skoru koruma adına futbol oldu'' dedi.

Önemli olanan iyi mücadeleden çok 3 puan olduğunu kaydeden Ömer Aysan Barış, ''En çok ihtiyaç duyduğumuz 3 puandı. Aramızda bazı arkadaşlar yok. Onlar da en kısa sürede aramıza katılırlar. 3 puanı arkadaşlarımıza hediye ediyoruz'' diye konuştu.

Karşılaşmada bir gol atan Selçuk İnan ise ''Galibiyeti aramızda olmayan arkadaşlara hediye ediyoruz. Bu galibiyetin anlam kazanması için ilk yarıda önümüzde bulunan 3 maçı da kazanmak istiyoruz. 9-10 puanlık fark büyük fark değil. Seri yakalamak istiyoruz. Hiçbir şey bitmiş değil. Hedefimiz şampiyonluk'' şeklinde konuştu.

Selçuk, takımda kaptanlığın oyuncular arasında alınan ortak karar ile Umut'a verildiğini de sözlerine ekledi.

Trabzonspor'da ilk 11'de sahaya çıkan kaleci Onur ve Ömer Aysan ilk kez bu sezon forma giydiler.

Bordo-mavili takımın kaptanları Egemen ve Song'un kadro dışı olması, Yattara'nın sakat olması nedeniyle kaptanlığı Umut yaptı.