Sezon başından itibaren toplam 70 bin adet forma satışı yaptıklarını söyleyen TS Clup Mağazaları'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Boğoçlu, yeni forma satışı hedeflerinin toplamda 100 bin rakamına ulaşmak olduğunu söyledi. Boğoçoğlu, Türkiye genelindeki TS Clup sayılarını 32'den 92'ye çıkardıklarını belirterek, "Şenol hocamızın göreve gelmesinin ardından 1 numaralı Şenol Güneş formaları bastırdık. Şu anda da satışımız oldukça iyi gidiyor. Maç saatine kadar toplam 5 bin adet Şenol Güneş forması satmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
ŞENOL GÜNEŞ'TEN ANLAMLI ZİYARET
Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ve Teknik Direktör Şenol Güneş, Trabzon'un önemli spor adamlarından Hayri Gür'ü evinde ziyaret etti. Hacısalihoğlu ve Güneş'in ziyareti nedeniyle oldukça duygulanan Hayri Gür, ziyaretin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, "İki eski öğrencimi karşımda görmek beni çok mutlu etti. Gönlüm hep Şenol Güneş'in takımın başına gelmesinden yanaydı. Bu gelişme beni çok mutlu etti. İnşallah bundan sonra istikrar sağlanır ve Şenol hoca uzun yıllar takımın başında kalır" dedi.
Kadronun yerli oyunculardan oluşmasını arzu ettiğini vurgulayan Gür, "Bölgemiz tam bir futbolcu yuvası. Bu özellikten yararlanmak gerekir. İyi bir taramayla beraber tıpkı eski günlerdeki gibi yerli ve kaliteli oyunculardan oluşan bir kadro kurulabilir" diye konuştu. Teknik Direktör Şenol Güneş, ziyaret sonunda Gür'e üzerinde isminin yazılı olduğu bir forma hediye etti.
BAŞARILI ÖĞRENCİLERE KOMBİNE KART VERİLDİ
Trabzonspor kulübü tarafından, il genelindeki ilköğretim ve ortaöğretim okul birincileri ile Karadeniz Teknik Üniversitesi'ni kazanan ilk 50 öğrenciye 2009 - 2010 sezonu kombine kartı hediye edildi. Haluk Ulusoy Tesisleri Nizamettin Algan konferans salonunda yapılan törende konuşan Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, Trabzonspor'un sadece saha sonuçlarını önemsemediğini belirterek, "Başarılı öğrencileri kulübümüzün bünyesinde görmek bizleri her zaman onurlandırır. Bu yıl başarılı öğrencilere bizde destek vermek için böyle bir uygulama başlattık. Devamı gelecek" diye konuştu. Daha sonra yaklaşık 100 kadar öğrenciye ödülleri Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, Sportif Direktör Ünal Karaman ve bordo - mavili futbolculardan Alanzinho ile Ferhat tarafından verildi.