Trabzon'da Fener alarmı

Karadeniz'de hayat durdu, tüm saatler pazar günkü dev maça kurulu... Kentte herkes Fenerbahçe mücadelesiyle yatıp kalkıyor, tüm planlar zorlu 90 dakikaya göre yapılıyor...
Alanzinho, Colman ve Gabriç'in hem derbi maçlardaki grafiği hem de son dönemdeki performansı teknik heyetin elini güçlendiriyor.

Güneş transfer zirvesini erteledi, yönetime, “Siz de konuşmayın” dedi. Her şey yıldızların moralini yüksek tutmak için.

Kart sahipleri biletine kavuştu, gişeler bugün açılıyor. 12. adamın maçtan önce idmanlara da akın etmesi bekleniyor.

Son haftaların Süper Lig’deki flaş ekibi Trabzon, Fenerbahçe maçının havasına erken girdi. İlk yarının en kritik sınavı öncesinde galibiyet dışındaki bir alternatifi aklına dahi getirmeyen Bordo-Mavililer, arkasına aldığı pozitif rüzgarın etkisiyle hareket ediyor.

Güneş geldi böyle oldu
Göreve geldiği andan itibaren takıma önemli katkılar sağlayan teknik direktör Şenol Güneş’in yüzünü yıldızlarının performansı güldürüyor. Özellikle derbi maçlarda patlama yapan ve serbest adam olduktan sonra hücumu renklendiren Alanzinho, Karadeniz ekibinin en üretken isimlerinden biri haline geldi. Topla koşuları ve şut özelliği ile etkili bir silah olan Brezilyalı’ya Güneş gözü gibi bakıyor.

Tek sorun forvette
Trabzon’un bu sezon patlama yapan yabancısı Colman’ın büyük maç grafiği de Fırtına’nın kozlarından. 3’te 3 yapan kadronun sadece forvet ayağında bir değişim düşünen Bordo-Mavililer’in hocasının yönetimden de bazı ricalarda bulunduğu öğrenildi.

Başkan Şener’den güvenoyu
Başkan Sadri Şener ile yapılacak transfer zirvesinin de Fenerbahçe maçı sonrasına ertelenmesini isteyen teknik direktör Şenol Güneş, yönetimin de devre arasına kadar transfer konusuyla ilgili açıklamalardan kaçınmasını rica etti. Bordo-Mavililer’in patronu Şener ise, “Fenerbahçe maçını kazanmamız demek yarışa yeniden katılmamız demektir. Bunu başaracak potansiyelimiz var” ifadeleriyle oyuncularına olan güvenini gözler önüne serdi.

Avni Aker’e akın olacak
Her maçta takımın yanında olan 12. adamın Avni Aker’i tamamen doldurmasına kesin gözüyle bakılıyor. Biletlere dün ilk olarak taraftar kart sahipleri ulaştı, gişe satışları ise bugün başlıyor. Takımlarına inanan Bordo-Mavililer, uzun aradan sonraki ilk ‘büyük maç’ zaferine tanık olmak için erken saatlerde gişelere akın edeceği öğrenildi.

7 gol 4 asist
Trabzonspor’un Arjantinlisi Gustavo Colman, bu sezon rakip fileleri tam 7 kez havalandırıp takımın en skoreri olurken, 4 golde de asistle pay sahibi oldu.