Trabzonspor'un golcü futbolcusu Gökhan Ünal, transfer dedikodularıyla ilgili olarak, “Şenol Güneş'in gelmesiyle kendime yeni bir sayfa açtım. O'nun gelmesi, bana ekstra bir güven sağladı. Ancak şu anda tam olarak Trabzonspor'da kaldım diyemem” şeklinde konuştu. Gökhan, ikinci yarıda 15 golü aşacağını da iddia etti.Trabzonspor’da transfer sezonunda ismi en çok konuşulan isimlerden olan Gökhan Ünal, DHA’ya çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gökhan, ilk yarıdaki performansını iyi bulmadığını belirterek, “İlk yarıdaki performansımı, iyi buluyorum dersem yalan konuşmuş olurum. Çünkü yaşadığım sorunlar vardı ve bazı olumsuz etkenler vardı. Şu anda kafam Antalya kampında ve çok rahatım. Sorulardan kurtulduğumu düşünüyorum, çünkü yaşadığım sorunların bazıları Trabzon’da kaldı. Taraftarların tepkisi saha içerisinde olurdu, ama ben saha dışında da bazı tepkiler görmeye başladım. İşte bunlardan dolayı çok yıprandım ve eski gücüme ulaşamadım. Hastalandım ve sakatlandım. Eski hocamla da bir iletişim sorunu yaşadım, birbirimize soğuktuk” diye konuştu.

‘ŞENOL GÜNEŞ’İN GELMESİYLE KENDİME YENİ BİR SAYFA AÇTIM’
Gökhan ünal, Şenol Güneş’in gelmesiyle kendisine bir sayfa açtığını ifade ederek, “O'nun gelmesi bana ekstra bir güven sağladı. Yaptırdığı idmanlar zaten kalitesini belli ediyor. Bu antrenmanlar sayesinde yavaş yavaş kendi fizik gücüme ulaşacağımı düşünüyorum. Kendi futbolumu bildiğim için, güçlü olmazsam, diri olmazsam hiçbir şey yapamam. Ne gol atabilirim, ne de attırabilirim. Şu anda gücüme ulaşmaya çalışıyorum. İkinci yarı başladığında eski gücüme tam ulaşmış olacağım. İkinci yarı başladığında beklenen Gökhan olacağım” dedi.

‘ELEŞTİRİLER SAHA DIŞINDA DEVAM EDECEKSE GİTMEK İSTERİM’
Hakkında çıkan transfer dedikodularını fazla önemsemediğini vurgulayan Gökhan Ünal, şöyle konuştu:
“Ben sadece antrenmanlarıma konsantre oluyorum. Yaşadığım sorunlardan dolayı gitmek istediğim yönünde transfer dedikoduları çıktı. Açıkçası ben de gitmeyi düşünüyordum, çünkü çok büyük sorunlar yaşıyordum. Saha içerisindeki sorunlar tamam, ama saha dışındaki tepkilere katlanamıyorum. Şu anda kesin, ‘Trabzonspor’da kaldım’ diyemem. Ama ikinci yarı itibariyle kendimi Trabzonspor’a konsantre etmeye çalışıyorum. Futbol sahada bitmeli. Ben tepkileri saha dışında da yaşadım. İki maç iyi oynayıp, üçüncü maç kötü oynadıktan sonra saha dışında yine tepkilerle karşılaşacaksam, gitmek isterim. Çünkü bizim işimiz bu, sonuçta ekmeğimi buradan kazanıyorum. Her şeyi zamana bıraktım.”

‘İKİNCİ YARI 15 GOLE ULAŞACAĞIM’
Gökhan Ünal, ikinci yarıda 15 golü aşacağını düşündüğünü ifade ederek, “Ben hiçbir zaman sezonun ilk yarısında iki golde kalmamıştım. Şu anda hiçbir gol sayısı vermiyorum, ama ikinci yarı 15 golü geçeceğime inanıyorum” dedi.

‘TRABZONSPOR’UN BİR FORVETE DAHA İHTİYACI VAR’
Gökhan Ünal, Trabzonspor’un kaliteli bir forvete daha ihtiyaç duyduğunu belirterek, “Kesinlikle başka bir forvete daha ihtiyacımız var. Bunu herkes biliyor, ben bile biliyorum. Forvetin gelmesi herkese ekstra bir güç olur. Bazen eleştirilerin dozu kaçırılıyor. Sonuçta biz de gol atmak istiyoruz. Umut da, ben de bunu çok istiyoruz. Zaten kim gol atmak istemez ki” ifadelerini kullandı.