Fatih ve maneceri, “Gelmeye hazırız” dedi, Zenit isteği rakamı netleştirdi. Yönetim ve Güneş, “Alacağız” vurgusu yapıyor ama halen somut tek gelişme olmaması camiayı endişelendiriyor.Fatih Tekke transferi yine sezon başındaki havaya büründü... Taraflar gözle görülür bir iletişimsizlik yaşıyor, taraftar ‘Yine mi olmayacak?’ diyerek endişeleniyor. Golcü, her fırsatta Rusya’da sıkıldığını söylüyor, dövizli askerlik hakkından bile vazgeçebileceğini belirtiyor. Menaceri de aynı yönde konuşuyor ve tek problemin Zenit’in 2 milyon Euro’luk önerisine Trabzon’un yarı yarıya teklifi olduğuna vurgu yapıyor. Başkan Sadri Şener hep bu işin sorulmasından rahatsız ama çözülmediği sürece aynı rahatsızlığı yaşamaya devam edeceği de kesin.

Gökhan da kilit rol oynuyor
Trabzon’un kurmayları, “Geldi, gelecek” diyor, ertesi gün ise; “Teklif bekliyoruz, parası da önemli” ya da “Hem lider kişiliği hem kalitesi çok şey katar”... İddia; yönetimin 2 milyon?Euro dışında Fatih’in istediği 3.5 yıllık mukaveleye de sıcak bakmadığı. Yönetimde Fatih muhaliflerinin de bulunduğu bilinirken Gökhan Ünal gelişmeleri de stratejik değer taşıyor.

Takımdakiler rahatsız oluyor
Her iki tarafın da imza için gerekli netliği ortaya koyup ortak noktada buluşamaması, özellikle takımdaki mevcutları ve gelmesi muhtemel golcüleri etkiliyor. Güneş’i de en çok bu düşündürürken, transfer sürekli sarkıyor.