Beş tane takım “Nasıl şampiyon oluruz?” diye hesap yaparken, Trabzonspor Yönetimi hala papatya falı açar gibi “Fatih Tekke’yi alabiliriz de, alamayız da” söylemleriyle uğraşıyor.Tabi geçmişte parası olmamasına rağmen başkalarının dolduruşuna gelerek Alanzinho’ya 4.7 milyon euro, Gabriç’e 2.5 milyon euro verip krediyi bitirirse, asıl lazım olan Fatih’e para bulamaz.

Yönetime bir daha sesleniyorum: Fatih’i karşınıza alın ve sezon sonu için imza attırın. O zaman da bedava alın. Sezon sonuna kadar da Fatih ile konuşmayı bırakın. Başkanımızın Antalya kampında verdiği beyanatlara bakarsak yabancı bir futbolcu ile görüşülüyor ama kontenjan doluymuş. Doğruysa muhtemelen bir golcü ile görüşülüyordur. “O zaman Tekke ile niye ilgileniyorsun?” diye sorarım kendisine...

Şenol Güneş’e buradan sesleniyorum: Teknik Direktör olarak artık bir şeyler yapmanın zamanı geldi. Takım olarak futbola dönmelisiniz. Trabzonspor’u bekleyen önemli maçlar var. Elindeki kadro ile Ziraat Türkiye Kupası’nda final oynayabilir ve Süper Lig’de de gelecek sezon için moral toplayabilirsiniz. Gazetelerde yapılan ve yapılacak olan transfer isimlerini görünce Güneş’in hedeflerinin ne olduğu bir türlü anlaşılmıyor. Alınan futbolcuların şampiyonluğa oynayacağı düşünülen Trabzonspor’un kadrosunun ancak tamamlayıcı futbolcuları olabilir. Senden büyük beklentiler var. Büyük hareketler yapmalısın.

Ayrıca Güneş’ten şunu rica ediyorum. takımın olduğu hiçbir yere “maçlar hariç” başkanı çağırma. Çünkü konuşmadan duramıyor. Konuştukça Trabzon’a zarar veriyor. En son beyanatlarından örnek vereyim... “Ben Gökhan için kimseyle pazarlık yapmadım”, “Semih olayı doğru değil”, “Aziz Yıldırım ile en son Kulüpler Birliği toplantısında görüştüm.” Bu söylemlerden şunu anladım. Bunları yazanlar yalan yazıyor. Trabzon kendisine bir de gazeteci cephesi açıyor. Burada teknik direktörlük, sadece teknik direktörlük değil.

LİGTV