Bordo-Mavililer’in teknik patronu hem saha içinde hem de saha dışında ses getirecek köklü değişikliklere gidiyor.

Takımın eski alışkanlık ve tutukluğundan kurtulması, hücum yönünün öne çıkması öncelikli hedef.

Prim ve ceza yönetmeliği elden geçirilecek, tanımlar ve beraberinde sahadaki dağılımlar netleşecek.


Kelimenin tam anlamıyla bir an bile ara vermeden, yeri geldiğinde ailesinden bile özveride bulunarak çalışan Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, kısa sürede çok köklü değişimler yapmayı kafasına koydu. Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı Trabzonspor’da deneyimli hocanın
hem saha içini hem de saha dışını ilgilendiren öncelikleri var.

‘Bize hiç yakışmıyor’

Bordo-Mavililer’in hocası, antrenmanlarda ve oyuncularla yaptığı tüm birebir konuşmalarda özgüven aşılıyor. Bunun nedeni, takımın içinde bulunduğu ruh halinin sahaya olumsuz yansıması. Karadeniz temsilcisinin, sahada ürkek ve daha çok geriye doğru oynamasından duyduğu rahatsızlık Şenol Güneş’in canını sıkıyor. Yakın çevresiyle yaptığı sohbetlerde, “Trabzonspor olarak hücum gücümüzü ön plana çıkarmalıyız. Ürkek oyun, geriye doğru pas trafiği bizim sistemimiz olamaz” ifadelerini kullanan tecrübeli teknik patron, ekibine neredeyse uzun pası yasaklamış durumda. Eski alışkanlıkları değiştirmeye yoğun çaba harcayan Güneş, yeni sistemini oyuncularına ezberletiyor.

Toplar sahibini bulacak!
Teknik direktör Şenol Güneş, ikinci Antalya kampından sonra takım içindeki görev dağılımlarını da tamamlayacak. Korner, duran top ve penaltı paylaşımlarını alternatifleriyle birlikte oyuncularına duyuracak Karadeniz temsilcisinin hocası, ayrıca yönetim ile masaya oturup prim ve ceza yönetmeliği üzerinde de düzenlemeler yapacak. Ayrıca saha dışı konularda da Güneş’in çok fazla yetkiliye sıcak bakmadığı biliniyor.