"Fatih bizden biri, kendisi gelecek"

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Fatih Tekke transferleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "Fatih Tekke'yi transfer etmek için Rusya'ya gidecek misiniz?" şeklindeki bir soruya, "Tam 50 saatlik yolculuktan sonra İstanbul'a geldik ve orada büyük şok yaşadım. Biz çok kaliteli bir golcü getirdiğimizi düşünürken, herkes Fatih Tekke diye bağırıyordu. Bu gerçekten çok üzücüydü. Fatih Tekke'yi transfer etmeyi biz de çok istiyoruz. Ama kız evine istemeye gidilir, biz de öyle yaptık. Fatih Tekke ise bizden biri. Yani erkek tarafından. O kendisi gelecek" diyerek cevap verdi.

Başkan Sadri Şener, Teofilo'yu transfer etmek için gittikleri Kolombiya'da yaşadıklarını da anlattı. İlk olarak ablasının kendisine, "Hiç haritaya baktın mı? Bir gün için o kadar yol gidilir mi? Laz fıkrası gibi" dediğini belirten Şener, "Gittiğimizde Kolombiya Kulübü başkanının tam bir Orhan Pamuk hayranı olduğunu gördük. Bu işimize yaradı" diye konuştu.

"TEOFİLO'YU BİZE ŞOTA ÖNERDİ"
Kolombiyalı futbolcudan beklentilerinin fazla olduğunu vurgulayan Başkan Şener, "Futbolcuyu almamızı eski gol kralı futbolcumuz Şota istedi. Onun önerdiği bir futbolcuyu almamak olmaz. O hocamıza söyledi, hocamız da bize. Biz de gerekeni yaptık. Aslında Teofilo'yu AZ Alkmaar alıyordu, ama sponsorları ayrılınca alamadılar. Biz de paramız olduğu için gittik aldık" diye konuştu.


"ANNESİ OĞLUNU BİZE EMANET ETTİ"
Teofilo'yu transfer ettikleri Atletico Junior kulübünün şirket gibi yönetildiğini vurgulayan Şener, "Onlarda kulübün bir sahibi var, bir de başkanı. Başkanın fazla yetkisi yok, ama onunla masaya oturduğumuzda tam bir Orhan Pamuk hayranı olduğunu öğrendik. Tabii bu biraz işimize yaradı. Daha sonra futbolcuyu transfer edip Türkiye'ye dönmeye hazırlandığımızda ilginç olaylar yaşadık. Havalimanında Teofilo'yu bin kişi yolcu etti. Herkes onunla fotoğraf çekilmek için adeta yarışıyordu. Annesi ise bana ve Genel Saymanımız Mahmut Aksu'ya sarılıp, 'Oğlum size emanet' diyordu" şeklinde konuştu.


"KOLOMBİYA'YA 50 SAATTE GİDEBİLDİK"
Şener, Kolombiya'ya gitmek için tam 36 saat havada kaldıklarını belirterek, "İstanbul'dan Kolombiya'ya 36'sı havada, 14'ü yerde olmak üzere tam 50 saatte gidebildik. Özellikle okyanus üzerinde uçak çok sallandı ve gerçekten çok kötü olduk. Hatta içimden, 'Nereye gidiyorum ben' bile dedim. O zaman ablamın dedikleri aklıma geldi. Kocaeli Üniversitesi'nin rektörü olan ablam Sezer Şener Komsuoğlu bana, 'Sen hiç haritaya baktın mı?, Kolombiya'ya bir günlük iş için gidilir mi? Tam laz fıkrası gibi' demişti. Biraz haklıydı" ifadelerini kullandı.


"MADRİD'DE DAHİ TEOFİLO'YU TANIDILAR VE VİZE SORMADILAR"
Teofilo'nun peşinde birçok kulübün bulunduğunu da ifade eden Şener, "River Plate, Rubin Kazan, Hamburg, Hertla Berlin ve Az Alkmaar onu transfer etmek için yarışıyordu. Ama hiçbiri oraya gitmemişti. Eğer ben Kolombiya'ya gitmesem, bu transferin gerçekleşmesi zordu. Sonuç olarak çok iyi bir transfer yaptığımızı düşünüyoruz. Uçakla Türkiye'ye doğru dönerken, Kolombiya kanalını açtılar ve kendimi televizyonda gördüm. O zaman, 'Ben kimi aldım' diye bir soru yönelttim kendime. Madrid'e indiğimizde de, Kolombiya'nın bazı olaylardan dolayı kötü anılması nedeniyle, gelen bir çok kişiye vize soruyorlardı. Ancak Teofilo'yu tanıdıkları için onu dahi sormadılar. Bu kendi ellerinde olan bir şey. Hemen geçmesine izin verdiler" şeklinde konuştu.


Gökhan Ünal'ın Fenerbahçe'ye transferini de değerlendiren Şener, "Gökhan için hayırlısı oldu. Ben onu çok severdim. İnşallah orada başarılı olur. Ama Fenerbahçe'ye giderken, 'Trabzon'daki seyirciden çok etkilendim' diyor. Bu yanlış bir açıklama. Ayrıca bizim otobüsümüz var biliyorsunuz. O otobüsün üzerinde fotoğrafı bulunan futbolcuların ikisini sattık. Şimdi değiştiriyoruz o yapıştırmaları. Bunu değiştiren kişi zengin olacak galiba" diye konuştu.

Şener, yayın ihalesinin ardından kulübe 50 milyon TL civarında para girmesini beklediklerini de belirtildi.