Trabzonspor'un başında teknik adam olarak 4 şampiyonluk yaşayan efsane teknik adamlardan Ahmet Suat Özyazıcı, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bugün düzenlenen törenle sözleşme imzalayarak futbol danışmanı olarak göreve başladı.Törene Trabzon'da olmasına karşın hasta olduğu için Başkan Sadri Şener katılmazken, Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, Teknik Direktör Şenol Güneş, Sportif Direktör Ünal Karaman, Altyapı Koordinatörü Sadi Tekelioğlu, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Özbak, Futbol Koordinatörü Özkan Sümer ve Trabzonspor kurucu üyelerinden Nizamettin Algan imza töreninde hazır bulundu. Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, burada yaptığı konuşmada, daha önce kulübe hizmeti geçmiş kişileri bir çatı altında toplamaya çalıştıklarını belirterek, "Bu anlamda son olarak Ahmet Suat Özyazıcı hocamızı futbol danışmanı olarak göreve getirdik. Kendisi başkanımıza, yönetimimize ve teknik heyete danışmanlık yapacak. Ayrıca kulübün temsilinde de ismi ve kişiliğiyle katkılar sağlayacaktır. Teknik direktörümüzünde bu yönde bize talebi olmuştu bunu gerçekleştirdik" diye konuştu.

ÖZYAZICI: "HEP BİRLİKTE ÇALIŞARAK ESKİ GÜNLERİMİZE DÖNECEĞİZ"


Ahmet Suat Özyazıcı ise kendisini bu göreve layık görenlere teşekkür ederek, şöyle konuştu: "Eski takım arkadaşlarım ve yöneticilerle bir araya gelmekten mutluyum. Hep birlikte çalışırsak eski günlerimize döneceğiz." Teknik Direktör Şenol Güneş de, geçmişte birlikte çalıştığı Ahmet Suat Özycazıcı ve Özkan Sümer'le yeniden çalışma imkanı bulduğu için mutul olduğunu vurgulayarak, "Daha önce hem birliktelikleri, hem de sohbetleriyle kulübe hep katkıda bulundular. Şimdi makam ve mevkileriyle daha da katkılı olacaklardır. Trabszonspor'un geçmişi ve geleceği önemli. Geçmişinden ders alarak geleceği planlayacağız. Yeni Ahmet Suat Özyazcı, yeni Özkan Sümer'ler ve yeni Şenol Güneş'ler ortaya çıkarmak dileğiyle" şeklinde konuştu.

SÜMER: "BU BİRLİKTELİK PARÇALANMAYI ORTADAN KALDIRACAK"

Trabzonspor'da Futbol Koordinatörlüğü görevini yürüten Özkan Sümer ise bu birlikteliğin önemli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, "Camiamızda yaşanan en büyük sorunlardan birisi fark edilir bir parçalanma. Bu birliktelik bunu iyileştirme anlamında etkin olacaktır. Şekilsel değil işlevsel bir birliktelik bu. Hayırlı olmasını diyorum. Bir arada olmak ayrı bir güvence ve destek" dedi. Daha sonra bordo - mavili kulüple sözleşme imzalayan Ahmet Suat Özyazıcı'ya, Teknik Direktör Şenol Güneş, Özkan Sümer ve Ünal Karaman çeşitli hediyeler verdi.

FANATİK