Bordo-Mavililer ikinci yarıyı bugün Sivas sınavıyla açıyor. Taraftarlar da yeni transfer Gutierrez'i dört gözle bekliyor. Kolombiyalı golcü ise hocasına, Ben hazırım mesajı gönderiyor.

Trabzonspor, Süper Lig'in ikinci yarısının ilk maçında sahasında Sivasspor'u konuk edecek. Zorlu mücadele öncesi Bordo-Mavililer'de herkes hem takımın ortaya koyacağı futbolu hem de yeni transfer Teofilo Gutierrez'in performansını merak ediyor. Teknik direktör Şenol Güneş'in, Guiterrez'i oyuna sonradan dahil edeceği öğrenildi. Dün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen törende 3.5 yıllık sözleşmeye imzasını atan 25 yaşındaki golcü, Sivas maçı benim için çok farklı bir başlangıç olacak. Trabzonspor'un benim için yaptığı büyük fedakarlıklar karşısında, elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bu sözü kampta takım arkadaşlarıma da vermiştim açıklamasını yaptı. 19 numaralı formasıyla basın mensuplarına pozveren Gutierrez, Kamp dönemine gelmem benim işimi kolaylaştırdı. Arkadaşlarım beni sahiplendiler. Yönlendirmeler yaptılar. Teknik direktörümüz de farklı bir zihniyete sahip. Bunu ilk günden itibaren fark ettim. Bu da futboluma olumlu yansıyacaktır. Hazır durumdayım dedi.
Güneş'le özel görüştü...

Yaşadığı hava değişiminin etkilerini üzerinden atmaya çalışan Kolombiyalı golcüyle teknik direktör Şenol Güneş'in özel bir görüşme yaptığı ve, Camia senden çok şey bekliyor. Senin de yeteneklerin ortada. Bu takıma çok şey katacağından hiç kuşkum yok. En kısa zamanda takıma katkı sağlayacaksın dediği öğrenildi.


TRABZONSPOR
Onur
Ömer Aysan
Giray
Egemen
Cale
Serkan
Selçuk
Colman
Engin (Engin)
Alanzinho
Umut


SİVASSPOR
Akın
Abdurrahman
Murat
Lucien Aubey
Ferhat
Musa
İbrahim
Nabil Taider
Erman
Elrio
Kamanan


Hakem: Tolga Özkalfa, Baki Akkın, Ali Ögel
Stat: Avni Aker
Saat: 15.00
Yayın: Lig TV