O artık Kazan'ın Fatih'i!

Devre arasında dönemedi, gözler sezon sonuna çevrildi. Ancak 12. adamın rüyası dün kabusa dönüştü; golcü Rubin Kazan'a 3 yıllık imzayı attı. Böylece Fatih'in bir daha Bordo-Mavili formayı giyme olasılığı neredeyse ortadan kalktı.Ayrılışı olay olmuştu... Dönemin Başkanı Nuri Albayrak, Rusya’dan gelen teklif üzerine Zenit’e ‘evet’ demiş, 7.4 milyon Euro gibi rekor bir bonservis bedeli ile Trabzonspor’dan ayrılıp lejyonerler arasına katılmıştı Fatih Tekke. Bordo-Mavililer’in kaptanının ve sembol isminin uzaklara düşüşüyle beraber başladı tribünlerin hasreti. Neredeyse her kaçan golden sonra adı anıldı, onun gidişinden sonra Trabzonspor forması giyen tüm forvetler bu baskı altında sahaya çıktı. Ve geçen sezon tekrar dönüş umudu belirdi. Başkan Sadri Şener ve kurmayları önce sezon başında Zenit ile masaya oturdu ama Rus ekibi Şampiyonlar Ligi mücadelesi verdiği için görüşmeleri hayli kısa kesti. Hem tribünlerin baskısını hem de yeni teknik direktör Şenol Güneş’in ‘alalım’ telkinini göz önünde bulunduran Bordo-Mavililer, ara transfer döneminde yine Rusya yollarına düştü.

Son 2 sezonun şampiyonu
Araya çok hatırlı siyasiler de girdi, Rusya’da iş yapan iş adamları da... Hatta yönetimin son hamlesi kamuoyuna ‘iş bitti’ şeklinde yansıtıldı. Başkan Şener Zenit ile anlaşma sağlandığını belirtiyor, Fatih Tekke’yi kampa beklediklerini vurguluyordu. Ama olmadı, bu kez yönetim golcüye bir türlü ulaşılamadığını açıkladı. Fatih ise Trabzon’da ortaya çıktı, basın toplantısı yaptı, köprüleri attı. Ardından Zenit’in Dubai kampına katılan yıldız futbolcu için devreye bu kez Gökdeniz ve Hasan Kabze’nin de formasını giydiği, son 2 sezonun şampiyonu Rubin Kazan girdi.

2 milyon 750 bin Euro!
Eski arkadaşlarının burada oynuyor olması ve Kazan’ın şartları Fatih Tekke’yi cezbetti, anlaşma gecikmedi. 2010 Ağustos’tan başlamak kaydıyla golcü 3 yıllık mukaveleye imza attı. Hemen almak için önerilen 2 milyon Euro’luk bonservis bedeli ise Zenit tarafından henüz kabul edilmedi. Ancak kaynaklar bu yöndeki anlaşmanın da birkaç gün içinde sonuçlanabileceğini belirtiyor. Fatih Tekke’nin ise Zenit’ten yıllık 2 milyon 750 bin Euro kazanacağı öğrenildi. Oyuncuya Trabzon ise 1.5 milyon Euro önermişti.