Trabzonspor'un Gökhan Ünal'a karşılık Fenerbahçe'den kadrosuna kattığı Burak Yılmaz için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde imza töreni düzenlendi.Törende Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener de hazır bulunurken, Burak Yılmaz bir kez de basın önünde 2.5 yıllık sözleşmeye imza attı. Yener, burada yaptığı konuşmada, bünyelerine kattıkları oyuncular için imza geleneğini sürdürdüklerini ifade ederek, "Burak'ın son gün aramıza katılması ve takımın o hafta İstanbul'da olması, yine o hafta kupa maçları ve lig maçlarıyla yoğun bir dönem geçirmemiz nedeniyle imza töreni yapamamıştık. Bütün oyuncularımıza yaptığımız bu töreni Burak'tan esirgeyemezdik. Burak genç yaşta Milli Takım forması giymiş, kendisini kanıtlamış, değerli bir oyuncu. Trabzonspor'a büyük katkılar sağlayacağına ve küçük yaşta giydiği Milli Takım formasını, A Takım düzeyine de taşıyacağına inanıyorum. Burak'ın geleceğin yıldızlarından biri olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

"FENERBAHÇE'YE GİTMEK BENİM TEK BAŞIMA VERDİĞİM BİR KARAR DEĞİLDİ"
Burak Yılmaz ise formasını giymeyi çok istediği bir kulübe geldiğini ifade ederek, "Mutlu ve başarılı olabileceğim bir kulübe geldim. Burada tanıdığım bir çok arkadaşım var. Onlar da beni tanıyor. Devre arasında gelmemde hem hocamızın, hem de yönetimimizin beni ısmarla istemesinin etkisi oldu. Bu nedenle ayrıca mutluyum. Yoksa yıl sonunda gelecektim. Trabzonspor'un elde edeceği başarılarda ve kupalarda rol almak istiyorum. Daha önce de Trabzonspor'a transferim söz konusuydu. O dönemi tekrar yaşayacak olsam, daha çok düşünerek karar vermeyi arzu ederdim. Fenerbahçe'ye gitmek benim tek başıma verdiğim bir karar değil. Ne geçmişi konuşmak, ne de gelecek hakkında tahminlerde bulunmak istiyorum. Sadece bugün için ne verebilirim onu düşünüyorum. Her futbolcu gibi ben de oynamak istiyorum. Daha önce de iki büyük takımda forma giydim. Orada da iyi forvetler vardı. Rekabete alışığım. Herkesle rekabet edeceğim. Belki onlar, belki ben oynayacağım ancak bu Trabzonspor'a yarar sağlayacak" şeklinde konuştu.

"GEÇEN YIL GELMİŞ OLSAYDIM, OYNUYOR OLABİLİRDİM"

Geçen yıl Trabzonspor'a gelmesi durumunda her şeyin çok daha farklı olacağına inandığını vurgulayan Burak, şöyle konuştu: "Şuna 25 yaşındayım. 20 Yaşından çok daha tecrübeliyim. Şimdi yedek kalmayı hazmedebiliyorum. Önemli olan oynayamadığında bunu hazmedip daha çok çalışıp şansı yakalamayı beklemek. Gençlerin en büyük handikabı hazımsızlık.Geçen yıl burada olsaydım alışma sürecini tamamlamış ve belki de oynuyor olabilirdim. Ama kaybedilmiş bir şey yok. Burada tanıdığım arkadaşlarımın olması alışma sürecini erken atlatmamı sağlayacak."

"2.5 YILLIK KONTRATIM SONUNDA DA BURADA KALMAK İSTİYORUM"
Burak, en büyük hedefinin Trabzonsporlu Burak Yılmaz olarak anılmak olduğunu belirterek, "Trabzonspor'dan yurtdışına ya da başka bir yere gideceğim demek istemiyorum. Hedefim Trabzonsporlu Burak olabilmek. 2,5 yıllık kontratım var ve bu süre sonunda da Trabzonspor'la devam etmeyi amaçlıyorum. Her şeyden önce şunu söylemek istiyorum. Türk futbolcu her zaman Türk teknik adam ister. Ancak yabancılara karşı bir eğilim var. Yabancı futbolcu konusunda da bu böyle. Biz Türk futbolcusu önde tutulsun demiyoruz, eşit gözle bakılsın yeter" diye konuştu.


FANATİK